Whatsapp Bilgisayar’da Nasıl Kullanılır – Kurulum

Whatsapp Bilgisayar’da Nasıl Kullanılır – Kurulum


Whatsapp sonunda beklenen açıklamayı yaptı ve Windows 7 ,Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 ve üstü sürümler’de kullanılacak uygulamayı bu sabah yayınladı. Artık bilgisayardan Whatsapp’a girmek için whatsapp web’i kullanmamıza gerek kalmadan, yazılımı indirerek bilgisayarlarda kullanabiliriz.

Whatsapp tarafından yapılan duyurulara göre Windows 7’de çalışmadığı söylenen yazılım Microsoft .NET Framework 4.5 yüklenerek , bu işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor. Bu sayede Whatsapp web kullanmamıza gerek kalmadan yazılımı rahatça kullanabiliriz.

Yazılımı hemen indirip Windows 7 bilgisayarımızda test ettik ve sizlere rehber olması için resimli anlatım hazırladık.

Whatsapp nasıl kurulur ?

Öncelikle Whatsapp yazılımını indirmek için ilgili linke giriş yapıyoruz.

Yazılım boyutu 61.4 mb #Whatsapp Windows indir

Sayfaya giriş yaptıktan sonra “Windows 8 ve daha üstü” seçeneğine tıklayarak , yükleme yapacağımız yazılımı indiriyoruz.

İndirdiğiniz “WhatsAppSetup” dosyasına çift tıklayıp yüklemeyi başlatın. Yükleme sırasında Framework 4.5 yüklü değil uyarısı alırsanız , indir yükle seçeneğine tıklayarak yazılımı indirip yükleyebilirsiniz.

Yükleme otomatik olarak devam edecektir.

ükleme sırasında aşağıdaki gibi bir görselle karşılaşacaksınız. Bu aşamada beklemeye devam ediyoruz.

Yükleme tamamlandıktan sonra Whatsapp yazılımı otomatik olarak olarak açılacaktır. Whatsapp web’te olduğu gibi telefonunuza QR kodunu okutup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Artık bilgisayarınızda anlık mesajlaşma yazılımı olarak Whatsapp’ı kullanabilirsiniz. Kullanım sırasında telefonunuzun aktif ve internet bağlantısının olması gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda eklenen yenilikleri sizlerle paylaşacağız. Sorun yaşayan kullanıcılar yorum olarak sorularını iletebilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan