Whatsapp Bildirim Seslerini Kapatma ve Açma

Whatsapp Bildirim Seslerini Kapatma ve Açma


Whatsapp’ta bildirim sesleri nasıl açılır ve kapatılır ? Whatsapp’ı aktif olarak kullanan kullanıcılar bildirim seslerinden sıkılmış olabilir. Bu bildirim sesleri kapatabilirsiniz.

Whatsapp ayarları kullanarak sesleri kapatabilir , ses tonlarını değiştirebilir , grup bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için resimli anlatımımızı takip ediniz.

Whatsapp’a giriş yaparak Ayarlar’a giriyoruz.

Mesaj bildirimleri menüsünden Yeni mesaj kısmında bildirim ses tonunu değiştirebilirsiniz. Uyarılar sekmesini kapatarak bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz.

Grup bildirimleri ayarlarını da kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Uygulama içi Titreşim , Uygulama içi sesler , Uygulama içi önizleme seçenekleri ile uygulamayı kullandığınız esnada gelen bildirimlerin ayarlarını yapabilirsiniz.

Önizlemeyi Göster: Bu seçenek ile mesaj ve bildirimlerin telefonunuzun ana ekranında veya kilitli mod’da iken görüntülenmesini kapatabilirsiniz.

Bildirim ayarlarınızı bu şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayarlarınızda herhangi bir sorun olduğu zaman “Tüm bildirimleri Sıfırla” seçeneğini kullanarak ayarlarınızı varsayılan ayarlara döndürebilirsiniz. Resimli anlatım iphone 4s model telefonda yapılmıştır. Android ve diğer cihazlarda aynı menüleri kullanarak ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan