Whatsapp Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Whatsapp Arama Geçmişi Nasıl Silinir


Whatsapp arama kayıtlarını silmek için aşağıdaki işlemi yapabilirsiniz. Bildiğiniz Whatsapp’ın son yayınladığı özelliklerinden biride arama özelliğiydi. Her gelen özellikten sonra kullanıcılardan birçok sorular gelmekte. Bu özellikten sonra da arama geçmişini silme hakkında birçok sorular almaktayız. Whatsapp arama özelliği ile kişi listenizdeki arkadaşların ile sesli görüşme yapabilirsiniz. Yaptığınız aramalar arama geçmişinde görüntülendiği için bu arama kayıtlarını aşağıdaki işlemi gerçekleştirerek silebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasını açarak sol üstte bulunan menülerden “Çağrılar” sekmesine giriş yapıyoruz.

Geçmiş çağrılar bu ekranda listelenecektir. Çağrı bilgilerini tek tek silme veya temizleme gibi bir şansınız yoktur. Aşağıdaki menüyü kullanarak çağrı listesinin tamamını silebilirsiniz.

Son güncellemeden sonra çağrıların üstüne basılı tutarak belirli çağrıları silebilirsiniz veya tamamını silmek için sağ üstte bulunan ayarlar seçeneğine dokunarak;

Arama kayıtlarını sil” seçeneğine tıklayarak arama geçmişini silebilirsiniz.

Silinen bu bilgileri geri getirme gibi bir şansınız yoktur. Arama özelliğinden sonra Whatsapp tarafından görüntülü görüşme özelliğinin’de duyurulacağı söylentileri giderek artmaya başladı. Bakalım ilerleyen günlerde bu konuda nasıl bir açıklama yapılacak.

Yorum Yap
0 Yorum yapan