“Whatsapp Aç” Whatsapp Hesabı Nasıl Açılır

“Whatsapp Aç” Whatsapp Hesabı Nasıl Açılır


WhatsApp açma, WhatsApp Messenger hesabı nasıl açılır ? Whatsapp açma , resimli anlatımını takip ederek, kolayca hesap açabilirsiniz. Whatsapp, akıllı telefonlarda kullanılan anlık mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android , iPhone , Windows Phone ve BlackBerry telefonlarda , 3G – 4,5G ve WiFi bağlantısı aracılığıyla kullanılabilir. Uygulama aracılığıyla kullanıcılar birbirine resim, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj gönderebilir.

2016 Temmuz ayı itibariyle kullanıcı sayısı 1 Milyarı aşmış durumdadır. Uygulamanın en güzel yanlarından biride tamamen reklamsız ve ücretsiz olarak sunulmasıdır. WhatsApp hesabı açmak için; akıllı telefon sahibi olmanız ve telefon numarası sahibi olmanız yeterlidir.

WhatsApp hesabı nasıl açılır ?

Kullandığınız telefona göre “iPhone Apple Store , Android Google Play , Windows Store” giriş yaparak Whatsapp uygulamasını indiriyoruz.

Markette arama bölümüne WhatsApp yazıp “Yükle” butonuna basarak yüklemeyi başlatıyoruz. Yükleme tamamlandıktan sonra “Aç” seçeneğine donunarak uygulamayı çalıştırıyoruz.

Uygulamayı açtıktan sonra “Whatsapp’a Hoşgeldiniz” uyarısını göreceksiniz. Hizmet koşulları ve gizlilik politikasını onaylayarak devam etmeniz gerekiyor.

Onayla ve devam et” seçeneğine dokunuyoruz.

Telefon numaranızı doğrulayın” ekranına başında 0 (sıfır) olmadan numaranızı yazınız.

Telefon numaranıza doğrulama kodu gönderileceğine dair bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Bu kod operatör sorunlarına bağlı olarak bazen geç gelebiliyor. Doğrulama kodu geldikten sonra , 6 haneli kodu girerek doğrulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer kod gelmiyorsa “Tekrar SMS yolla” veya “Beni ara” seçeneklerini kullanarak kodu almayı deneyebilirsiniz.

Onaylama işlemi tamamlandıktan sonra hesabınız açılmış  olacaktır. İlk olarak “Profil bilgisi” ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda isim, soyisim, profil resmi , durum bilgileri gibi seçenekleri doldurduktan sonra İleri butonuna dokunarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Tebrikler Whatsapp hesabınız kullanıma hazır !

İşlem sırasında hata alıyorsanız sitemizden yorum atarak destek alabilirsiniz. WhatsApp hakkında merak edilenler ve birçok ipuçları için sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz. Birçok kullanıcı doğrulama aşamasında hatayla karşılaştığını iletiyor. Bu aşamada numaranızı doğru yazdığınızdan ve başına 0 (sıfır) koymadığınızdan emin olmanız gerek. Ayrıca hat yoğunluklarına bağlı olarak’ta hata alıyor olabilirsiniz. Yaklaşık 1-2 saat sonra aktivasyon işlemlerini tekrar yapmayı deneyebilirsiniz. Onay sms işlemi şimdilik ücretsizdir fakat ilerleyen günlerde ülkemizdeki operatorlerin ( Türkcell , Vodafone, Türk Telekom) işlemi ücretli sunacağına dair söylentiler var bunları ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan