Vowifi nedir nasıl açılır

Vowifi nedir nasıl açılır


Son güncellemelerden sonra telefonlarımızda görmeye başladığımız VoWifi nedir ? ne işe yarar ?

Vowifi, şebekenizin çekmediği alanlarda Wifi üzerinden sesli görüşme yapmanızı ve SMS atmanızı sağlayan bir hizmettir. Wifi ağının çektiği bir alanda, mobil şebekeniz çekmese dahi, Vowifi üzerinden görüşmenizi yapmaya devam edebilirsiniz. Türkçe olarak Wifi üzerinden arama olarak da çevirebiliriz. Özelliği kullanabilmek için telefonunuzda ilgili seçeneğin açık olması yeterlidir. Arama sırasında ekstra bir işlem yapmanıza da gerek yoktur. Bu hizmeti ek hiç bir ücret ödemeden tarifeniz kapsamındaki dakikaları kullarak yararlanabilirsiniz.

Bugün itibari ile VoWifi özelliğine sahip cihazlar; iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus ve SE; Samsung S6, S6 Edge, S7 ve S7 Edge; LG G4 ve G5. Önümüzdeki günlerde çıkacak telefonlarda da bu özellik mutlaka olacaktır. Özelliği kullanabilmek için görüşme yaptığınız kişinin bu özelliğe sahip olması gerekmemektedir.

Android cihazlarda nasıl açılır ?

Telefon > Daha fazla > Ayarlar’a gidin. Wi-Fi araması’na dokunun Açık konuma getirin.

Android cihazının Wi-fi ağına bağlı olması durumunda VoWifi hizmet vermekte ve bildirim çubuğunda ikon görünmektedir.

iPhone da nasıl açılır ?

Ayarlar > Telefon > Wi-Fi ile Arama öğesinde Wi-Fi ile arama özelliğini açın. Acil servisler için adresinizi girmeniz veya teyit etmeniz gerekebilir.

Wi-Fi ile Arama kullanılabiliyorsa durum çubuğundaki operatör adının yanında Wi-Fi simgesini görürsünüz. Ardından, aramalarınız Wi-Fi ile Arama’yı kullanır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan