Vodafone Net Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Vodafone Net Modem Kurulumu Nasıl Yapılır


Bildiğiniz gibi Vodafone net yakın zamanda  ADSL internet hizmetini kullanıma sunmuştu. Vodafone adsl başvurularında Huawei HG 532s modem verilmektedir. Bu kutu içeriğinde adsl bağlantınızda kullanacağınız bütün aparatlar verilmektedir. Fiziki bağlantılarınızı yaptıktan sonra modeminizi kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak kolaylıkla kurabilirsiniz. Diğer Adsl hizmetlerinin vermiş olduğu fiyatlar’a oranla daha iyi fiyatlar sunan Vodafone net, kısa zamanda ciddi rağbet görmeye başladı. Gsm operatoru olmanın avantajı ile çok iyi tarifeler sunan bu adsl hizmetini incelemenizi tavsiye ederiz.

Vodafone Net Huawei HG532s modem kurulumu yapmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Modem kurulumu için arayüze bağlanarak en kolay yöntemi kullanabilirsiniz. Öncelikle modeminizi ethernet , kablolu bağlantıyı kullanarak bilgisayarınıza takınız. Aşağıdaki işlemleri yaptıktan sonra kablosuz olarak bağlantı yapabilirsiniz.

Varsayılan kablosuz ağ şifresi modemin altında yazmaktadır.

Öncelikle modem ip’sini yazarak arayüze bağlanıyoruz.

192.168.1.1 modem ip’sini tarayıcımıza yazarak, web giriş arayüzüne  kullanıcı adı: vodafone şifre: vodafone ile giriş yapabilirsiniz.

Kolay kurulum arayüzüne girerek ADSL kullanıcı adı ve ADSL şifresi kısmına bilgilerimizi giriyoruz. Kablosuz ağ adı ve Kablosuz şifrenizi de bu aşamada belirleyebilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra ayarları uygulayarak bağlantınızı test edebilirsiniz. Vodafone net başvuru ve bağlantı sorunları için aşağıdaki numaraları kullanabilirsiniz.

– Vodafone Cep Merkezlerinden,
0850 542 0 542’yi arayarak,
– BASVURU yazıp 5420’ye SMS göndererek,
– Websitemizden başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Vodafone net hakkında sorularınızı bizler’e iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan