Video Nasıl Yapılır Kolay Anlatım

Video Nasıl Yapılır Kolay Anlatım


Merhaba Ozengen.com takipçileri. Bugün “video nasıl yapılır” konusunu detaylı olarak inceleyeceğiz. Gerek sosyal medya , gerekse video paylaşım sitelerinin gelişimleriyle video paylaşımı rekor seviyelere çıkmıştır. Artık özel durumları anlatmanın en güzel yolu video yapmak. Android ve iPhone telefonlar için oldukça kullanışlı video düzenleme yazılımları vardır fakat profesyonel bir çalışma yapmak istiyorsanız , bilgisayar kullanmanız şart. Movie Studio yazılımı ile doğu günü , özel günler, ders , ödev , komik içerikli videolar, duygusal videolar ,düğün-nişan,kına videoları vs. sebeplerle profesyonel seviyede videolar yapabilirsiniz.

Programın kullanımı oldukça kolaydır. Tüm detaylarıyla anlatım yapacağız. İlerleyen zamanlarda , yazılımı deneyimleyerek çok kaliteli işler çıkarabilirsiniz. Yazılımı indirdikten sonra içerisinde bulunan .Dll dosyasını programın içeriğine kopyalayarak lisanslayabilirsiniz. Yazılımı indirmek için https://yadi.sk/d/lBqf6QxVskLn9

Yazılımı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırın.

Yazılımın birçok farklı özelliği vardır. Bunlara zamanla değineceğiz. Şimdilik sadece video oluşturma işlevini yapacağız. Bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmek için “Sihirbazı kullanarak proje oluştur” seçeneğine tıklıyoruz. Bu sayede daha kolay bir arayüz ile karşılaşacağız.

Açılan menüde “Basit mod” seçeneğini işaretleyip devam ediyoruz.

İlk aşamada videonuzun başına ( intro)  ve sonuna (jenerik) eklemek istediğimiz temayı seçiyoruz. Burada amacınıza uygun birçok farklı tema bulabilirsiniz. Bu temaların hepsi özel efektler içerir ve tamamı HD kalitededir.

Temamızı seçtikten sonra

İntro; seçeneğine tıklayarak videonun başında kaymasını istediğimiz yazıyı seçiyoruz.

Jenerik; seçeneğine tıklayarak , video bittikten sonra oynayacak olan içerikteki yazıları ve notları yazıyoruz. Dilerseniz bu alanları boş bırakarak da devam edebilirsiniz fakat yazı oldukça güzel bir görünüm verecektir. Süre seçeneğinde intronuzun ve jeneriğinizin oynama süresini belirleyebilirsiniz.

İşlemleri tamamladıktan sonra “Dosyaları seç” diyerek devam ediyoruz. Karşımıza çıkan ekranda “Film dosyası ekle” seçeneğine tıklayarak eklemek istediğimiz videoyu bilgisayarımızdan seçiyoruz.

Şimdi asıl önemli olan kısım’a geldik. Burada “Müzik” seçeneğine tıklayarak videonun istediğiniz alanına müzik ekleyebilir, “Geçişler” menüsünü kullanarak efektler ekleyebilirsiniz.

Eğer videonuza resim eklemek istiyorsanız resimleri seçip ekleyebilir veya sürükle bırak ile ekleyebilirsiniz. Örnekte gördüğünüz gibi videomuzun başında bir intro, daha sonra asıl video , resim ve jenerik ekli olduğunu göreceksiniz. Menülerin altında bulunan süre ayarlar seçeneği ile istediğiniz içeriğin süresini değiştirebilirsiniz.

Denemek için basit bir seçim yapıp “Biçim seç” tıklayarak devam ediyoruz.

Videonuzu paylaşacağınız alana göre kalitesini belirleyebilirsiniz. Eğer standart bir video yapmak istiyorsanız “AVI / HD 1080p ” seçeneğini kullanarak devam edebilirsiniz. Bu sayede oldukça kaliteli bir görüntü elde edebilirsiniz.

Son aşamada videonuzun kalitesini belirleyebilirsiniz. Eğer ayarları değiştirmezseniz seçtiğiniz seçenek kalitesinde video olacaktır. Eğer boyut düşürmek istiyorsanız dilediğiniz gibi seçebilirsiniz fakat boyut ne kadar düşerse video görüntü kalitesi o kadar düşecektir.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra “Hedef konum seç” alanında videonuzun kaydedileceği alanı seçerek işlemi bitirebilirsiniz. Video kaydetme süresi; video kalitesi ve süresine göre değişiklik gösterecektir. Kolay video yapmak için kullanabileceğiniz oldukça kullanışlı bir yazılımı sizlerle paylaşmaya çalıştık. Program ile birkaç içerik oluşturarak programı daha iyi tanıyabilir ve giderek daha iyi videolar yapabilirsiniz. İşlem hakkında sormak istediğiniz soruları yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan