Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir

Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir


Varsayılan tarayıcınızı belirlemek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Birçok bilgisayarda farklı tarayıcılar kullanıldığı için kullanıcılar varsayılan tarayıcı ayarlamakta zorluk çekebilir. Aşağıdaki işlemleri yaparak Mozilla firefox , İnternet explorer, Google Chrome ve Opera gibi tarayıcılardan hangisini varsayılan olarak kullanmak istiyorsanız seçebilirsiniz.

Chrome tarayıcılarda varsayılan tarayıcınızı kontrol etmek için Ayarlar’a giriş yapın.

Varsayılan tarayıcı seçeneğinde hangi tarayıcıyı seçtiğinizi görebilirsiniz.

Ayarlar’ı düzenlemek için öncelikle aşağıdaki adımlar’a geçiyoruz.

Windows Başlat / Denetim masasına giriş yapıyoruz.

Denetim masasında / Programlar / Varsayılan Programlarınızı ayarlayın menüsüne giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada sol alandan istediğiniz programı seçin.

Varsayılan olarak belirlemek istediğiniz programı “Bu programı varsayılan olarak ayarlar” seçeneğine tıklayarak varsayılan yapabilirsiniz.

Bu programın varsayılanlarını seçin” seçeneği ile bu programı hangi dosya türlerinde varsayılan olarak belirmek istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

Özellikle medya oynatma yazılımlarında dosya uzantılarına göre farklı programlar seçerek, hangi format ile hangi yazılımı kullanacağınızı belirleyebilirsiniz.

Varsayılan program ayarlarını bu şekilde düzenleyebilirsiniz. İşlemden sonra varsayılan tarayıcınızı belirlemiş olacaksınız. Tarayıcılar haricinde bilgisayarınızda bulunan diğer yazılımlarda’da bu işlemi yaparak default program seçme işlemini yapabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan