uTorrent ile Dosya Nasıl indirilir

uTorrent ile Dosya Nasıl indirilir


İnternetten dosya indirmek için birçok yöntem vardır fakat en pratik ve kullanışlı yöntem, torrent programları kullanmaktır. Bugün sizlere uTorrent programını kullanarak nasıl dosya indirebileceğinizi anlatacağız. Torrent yazılımlarını kullanarak istediğiniz bütün dosyaları kolaylıkla bulabilir ve bu dosyaları sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz. Utorrent kullanıcıları için dosya hızınızı nasıl arttırabileceğinizi daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Amatör kullanıcılar dosya indirme konusunda sorun yaşamaktadır. Dosyaları nereden , nasıl indireceğim ? şeklinde birçok sorular almaktayız.

Utorrent programıyla dosya paylaşımı yapabilir ve kolaylıkla dosya indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Torrent programları için en popüler ve kullanışlı yazılımdır. Kolay kullanımı , güvenli ve hızlı bir şekilde dosya indirmek istiyorsanız bu program tam size göre. Yazılım oldukça sade bir arayüze sahip. Dosya indirmek , indirilen dosyayı durdurmak , indirme işlemlerini tekrar devam ettirmek ve indirdiğiniz dosyaları listenizden silmek için kullanışlı bir arayüze sahip. İçerisinde bulunan arama motoru sayesinde indirmek istediğiniz programları arayabilir, farklı kaynaklarda bulunan bu dosyalara erişebilirsiniz.

Dosya indirme hızı limitleme , dosya gönderme hızı limitleme, bant genişliği özelleştirme , zamanlama, Türkçe dil desteği gibi birçok özelliği ile bir torrent programında aranan bütün özelliklere sahip.

Dünyada milyonlarca kullanıcının tercih ettiği bu programı ücretsiz olarak indirip hemen deneyebilirsiniz.

uTorrent Özellikleri:

Eş zamanlı çoklu torrent indirme
Özelleştirilebilir bant genişliği ve zamanlama
Tüm indirmeler için genel veya her indirme için ayrı hız limiti
Kesilen indirmeleri sorunsuz şekilde devam ettirme
RSS indirme
Şifre koruması
Proxy gizlilik özellikleri
Bilgisayar üzerinde kullanıcı aktivitesi olduğunda indirme ve gönderme işlemlerini durdurma

uTorrent Nasıl Kullanılır ?

Programı indirip kurulumunu yaptıktan sonra torrent dosya arama sitelerini kullanarak dosyalarınızı arayabilirsiniz. Örneğin Torrentz sitesini kullanabilirsiniz.

Torrent dosyamızı indirdikten sonra dosyaya çift tıklayoruz. Torrent programı otomatik olarak başlayacaktır.

Dosya indirme işlemi başlacaktır.

Ayrıca utorrent arama bölümünü kullanarak da dosya aramaları yapabilirsiniz. Burada bulduğunuz dosyaları otomatik olarak arayüze aktararak indirebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan