“Unity Web Player Chrome” Hatası Kesin Çözümü

“Unity Web Player Chrome” Hatası Kesin Çözümü


Chrome son güncellemeden sonra kullanıcılar, Unity Web Player eklentisini çalıştırmakta sorun yaşamakta. Bu konuda çok fazla soru aldığımız için çözümü resimli olarak sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Hata Chrome güncellemesinden sonra yapılan değişikliklerden kaynaklanıyor. Hatayı gidermek için yapacağımız işlem oldukça basit. Yapılan version 42.0.2311.90  ile NPAPI devre dışı bırakıldığından, Unity web player gibi birçok eklenti devre dışı bırakıldı. Eklentinin kullanıldığı sayfalara giriş yaptığınız zaman eklentiyi kurmanız gerektiği uyarısı ile karşılaşırsınız.  Aşağıdaki yöntem denenmiştir ve yüzde yüz çözüm sağlamaktadır.

Eklentiyi kurmak için tıklayın. Eklentiyi indirip yeniden kurduktan sonra aşağıdaki işlemleri yapamalısınız.

Chrome adres çubuğuna chrome://flags/#enable-npapi yazarak enter’a basın ve ilgili sayfaya giriş yapın.

Açılan sayfada “NPAPI’yı etkinleştir Mac, Windows NPAPI eklentilerinin kullanımını etkinleştirir”.

Ayarları etkinleştirdikten sonra sayfanın en altında belirecek olan “Şimdi yeniden başlat” seçeneğine tıklayın. İşlemden sonra Chrome tarayıcı yeniden başlayacaktır.

Yeniden başlattıktan sonra Unity Web Player gerektiren herhangi bir sayfaya giriş yaparak eklentinin çalıştığını görebilirsiniz. İşlemden sonra eklenti mutlaka çalışacaktır. Eğer hala hatayla karşılaşıyorsanız eklentiyle alakalı izinlerinizi kontrol edin.

Sorun yaşaran kullanıcılar yorum atarsa tekrar yardımcı olabiliriz. chrome://plugins/ sayfasına girerek eklentinin ayarlarını kontrol edebilirsiniz.  Eklenti hakkında soru veya sorunlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Bu işlemden sonra webplayer’ı Chrome tüm versiyonlarında sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Unity web player hataları çözümü 2015 ozengen.com

Yorum Yap
0 Yorum yapan