Twitter’da Tweet Nasıl Profile Sabitlenir ve En Üstte Kalır?

Twitter’da Tweet Nasıl Profile Sabitlenir ve En Üstte Kalır?

Twitter uygulaması kişinin kendi profilini oluşturabileceği ve birçok kişinin bu profile erişim sağlayabileceği geniş bir kullanıcı ağına sahip olan uygulamalardan biridir. Twitter’da kendi profili üzerinden ayar yapacak olan kullanıcı için tweet sabitleme işlemi de kullanılabilir. Twitter’da tweet nasıl profile sabitlenir? Sorusuna cevaben uygulanması gereken bir kaç küçük adım bulunur. Kısa bir işlem sonucunda tweeti profile sabitlemek mümkün olur.

Twitter Tweet Sabitlemesi Nedir?

Twitter uygulaması dâhilinde kişinin beğendiği bir tweetini profiline sabitleyerek ilk görünür tweet olarak profilinde yer alması tweet sabitlemesi olarak tanımlanabilir.

Önerilen Makale: Twitter Gece Mod Nasıl Açılır?

Çok beğeni almış bir tweeti sabitlemek ya da kişinin kendi profili kapsamında sürekli olarak görülmesini istediği bir yazıyı, görseli, videoyu ya da GIF’i sabitlemesi için uygulaması gereken bir kaç basit işlem bulunur. Öncelikle sabitlenilecek olan tweetin atılması ve daha sonrasında bu tweet üzerinden işlem yapılması gerekir.Twitter'da Tweet Nasıl Profile Sabitlenir?

Twitter Tweet Sabitlemesi Nasıl Yapılır?

Tweet sabitlemesi işlemi için tweet atıldıktan sonra bu tweetin içeriğine giriş yapılmalıdır. Tweetin sağ üst köşesinde bulunan çentik işaretine tıklandığı zaman seçenekler arasında “Bu tweeti profilime sabitle” alternatifi çıkar. Bu işarete basıldıktan sonra Twitter kullanıcıya “Bu tweeti sabitlemek istiyor musunuz?” sorusunu sorar ve “Evet” butonuna tıklandıktan sonra tweet profile sabitlenmiş olur. Uygulama kapsamında tweetin sabitini kullanmak ve üzerinde değişim yaparak başka bir tweeti sabitleyebilmek mümkün olmaktadır.

Twitter Sabit Tweeti Kaldırma Nasıl Yapılır?

Twitter uygulaması dâhilinde kullanıcının sabitlemiş olduğu bir tweeti kaldırabilmek için uygulayacağı bir kaç adım bulunmaktadır. Öncelikle sabitlenmiş olan tweetin içeriğine giriş yapılarak sağ üst kısımdaki çentiğe tıklanır. “Bu tweeti profilimden çıkar” butonuna tıklandıktan sonra uygulamanın sorduğu emin misiniz sorusuna evet işaretlendiği zaman sabitlenmiş olan tweet ortadan kaybolur. Twitter gelişmiş arama butonu kullanılarak daha sonrasında bu tweet tekrar sabite alınabilir. Başka bir tweeti sabitlemek için de istenilen tweetin üzerinde aynı işlem uygulanarak sabit tweet yeri değiştirilebilir. Uygulama içerisinde yer alan bu özellik birçok kullanıcının tercih ettiği özellikler arasında yer alır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan