Twitter Tweet Silme

Twitter Tweet Silme

Twitter’dan bir tweeti silmek düşündüğünüzden çok daha kolay. Çünkü ana akışta gördüğünüz paylaşımlarınızı silmeniz, düzenlemeniz için Twitter sizlere kolaylık sağlıyor. Twitter’da paylaşımlarınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz. Beğenmediğiniz tweetlerinizi Web’den silmek istediğinizde bu durum uygulamalara da yansıyacaktır. iOS ve Android cihazlarınızda twitter.com dan yaptığınız silme işlemleri gözükecektir. Sadece kendi hesabınıza ait tweetleri silebilirsiniz. Akışta gördüğünüz başka kullanıcıların tweetlerini silmeniz mümkün değildir. Şimdi tweetleri nasıl sileceğimizi inceleyeceğiz.

Eğer kendi tweetinizi kaldırmak istemiyorsanız bir retweeti kaldırmak isterseniz onun üstünden değişiklik yapmalısınız. Bu demek oluyor ki retweetinizi kaldırıp sayfanızdan onun görünmesini engelleyebilirsiniz.

Twitter Atılan Paylaşımı Silme

İlk olarak Twitter profilinize girmeniz gerekecek. Daha sonra silmek istediğiniz tweetleri belirleyin. Üstte de dediğim gibi bu bir retweet de olabilir. Aşağı doğru bakan oka tıklayarak silebilirsiniz.

Eğer işleme mobilden başlarsanız ve oradan ilerlemek isterseniz de iOS ve Android telefonunuza göre olan bilgilendirmeleri de okuyabilirsiniz. Twitter hesabınız yoksa ama açmayı düşünüyorsanız kullanım koşullarını okuyarak başlamanızı öneriyorum.

Toplu Tweet Nasıl Silinir?

Tweetlerinizi belki de telefon galerinizdeki fotoğrafları sildiğiniz gibi toplu silmeyi düşünebilirsiniz. Ancak Twitter toplu silme için bir çözüm sunmuyor. Tek çare istediğiniz tweetleri tek tek silmeniz olacaktır.

Önerilen Makale: Twitter Tüm DM’leri Silme

Kullanıcı adınız için bir karar veremiyorsanız geçici kullanıcı adı ile başlayabilirsiniz. Daha sonra kullanıcı adına karar verip değiştirebilirsiniz. Aklınızda sorular belirirse Twitter’da yer alan “Kullanıcı Adınızı Değiştirme” başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

Silinen Tweet Geri Gelir Mi?

Tweetinizi sildiğiniz anda Twitter’ın web sitesinden ve diğer takipçilerinizin hesap akışından, zamanlarından direk silinir. Google’daki Twitter arama sonuçlarından da kaldırılır. Retweeti sildiğiniz anda da twitter.com da ve Android için Twitter’da da kaldırıldığını göreceksiniz. Eğer sizin yazdığınız tweet bir başkası tarafından kopyalanıp paylaşıldıysa onun için yapılacak çok da bir şey yoktur. Belki o Tweeti şikayet edebilirsiniz ama asla kendiniz silemezsiniz. Başkalarının hesaplarına müdahelede bulunamazsınız. Bir başka dikkat edilmesi gereken konu da şudur: Eğer bir kullanıcı, sizin takip ettiğiniz birisi de olabilir. Tweetinizi yorumuyla birlikte retweetlediyse o tweete de bir müdahelede bulunamazsınız. Twitterla ilgili bilmediğiniz bir diğer şey de tweetlerin önbellekte kalması ve saklanmasıdır. Arama motorlarında da karşınıza bu nedenle çıkabilmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan