Twitter Sahte Hesap Nasıl Kapatılır

Twitter Sahte Hesap Nasıl Kapatılır


Twitter’da adınıza açılan veya tescilli bir marka, şirket adına açılan sahte hesapların nasıl kapatıldığını sizlerle paylaşacağız. Sahte hesap açma ülkemizde yasal bir suç olarak kabul edildi. Kişilerin sahte hesap ile yapmış olduğu suçlar gerçek hayatta yapılmış gibi varsayılarak bu kapsamda cezalandırılacağı yakın zaman açıklanmıştı. Ama burada asıl sorun sahte hesap açan kişileri nasıl tespit edilip işlem yapılacağıdır. Bildiğiniz gibi birçok sosyal mecra kullanıcı bilgilerini devletler ile paylaşmıyor. Durum böyle olunca’da kişileri tespit edip işlem yapma imkansız hale geliyor.

Facebook sayfamızda sürekli adıma açılan sahte hesabı nasıl kapatabilirim ? şeklinde sorular almaktayız. Twitter’ın bu konuda destek verdiği bir hizmeti ve bu hizmetin nasıl kullanılacağını sizlerle paylaşacağız. Burada önemli olan nokta , asıl hesabın size ait olduğunu ispat etmeniz için yetkililerle paylaşacağınız belgelerdir. Birçok kullanıcı bu belgelerin paylaşılmasını güvenli olmadığını düşündüğünden belgeleri düzenleyerek veya bilgilerin üstünü silerek ilettiği için , belgeler geçerli sayılmamaktadır.

Sahte hesap nasıl kapatılır ?

Kişisel hesaplar için https://support.twitter.com/forms/impersonation#brand_impersonation

Formu doldururken mümkün olduğunca açıklayıcı ve sahte hesap şikayetinizi destekleyen bilgi ve belgeleri iletmeniz gerekmektedir. Doğru bildirilmiş bir şikayet için 24 saat içinde olumlu geri bildirim alabilirsiniz.

Ticari marka için şikayet nasıl yapılır ?

Bildirilen hesabın kullanıcı adı (örn. @Ozengen veya http://www.twitter.com/Ozengen):
Şirket isminiz:
Şirketinizin Twitter hesabı (varsa):
Şirketinizin web sitesi:
Ticari markalı kelime, sembol vb. (örn. Twitter):
Ticari marka tescil numarası:
Ticari marka tescil ofisi (örn. USPTO):

Adınız ve soyadınız:
Unvan:
Adres:
Telefon:
Faks:
E-posta (şirket etki alanından olmalı):

Karışıklığın tanımı (örn. belirli içerik ve davranışın tanımlamaları dahil olmak üzere şirketiniz gibi görünme):

İstenen Eylem (örn. ihlali gerçekleştiren hesabın kaldırılması veya ticari markalı kullanıcı adının mevcut şirket hesabına aktarılması):

şikayet için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz; https://support.twitter.com/forms/trademark

Yorum Yap
0 Yorum yapan