Twitter Mobil Giriş Doğrulaması Nasıl Açılır

Twitter Mobil Giriş Doğrulaması Nasıl Açılır


Twitter giriş doğrulaması, Twitter hesabınızın korumasını üst seviyeye çıkarmanıza yarayan bir güvenlik seçeneğidir. Hesabınıza giriş yaparken cep telefonunuza gönderilen mobil doğrulama kodunu girersiniz. Bu sayede hesabınıza sizden başka kimsenin girmediğinden emin olabilirsiniz. Android , ios veya Web arayüzünde bu özelliği kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Aynı numara ile birden fazla hesap için mobil doğrulama kullanabilirsiniz. Özelliği kullanmak için hesabınızın E-posta adresi doğrulanış olması gerekmektedir. Geçici şifrelerin süresi bir saat sonra dolar.

Giriş doğrulaması nasıl açılır ?

Profil simgenizin açılır menüsünde Ayarlar öğesini seçin.

Güvenlik ve gizlilik ayarları seçeneğine ve sonra Giriş isteklerini onayla seçeneğinin onay kutusuna tıklayın. Sorulduğunda Tamam, bana bir mesaj gönder seçeneğine tıklayın.

Onaylama mesajımızı aldıysanız Evet öğesine tıklayın. (Not: Şifrenizi girmeniz gerekir). Genel bakış talimatlarını okuyun ve ardından Başla öğesine tıklayın.

Telefon numaranızı eklemek için Kodu gönder öğesine tıklayın. Not: Twitter hesabınızla ilişkilendirilmiş bir telefon numaranız zaten varsa numaranızı onaylamak üzere size bir SMS gönderilir Cihazınıza gönderilen onaylama kodunu girip Gönder öğesine tıklayın. Devam etmek için Devam öğesine tıklayın. Yedekleme Kodu Al öğesine tıklayarak bir kod oluşturun. Daha sonra kullanmanız gerekebileceği için kodun ekran görüntüsünü saklamanızı öneriyoruz. Bu işlem, cep telefonunuzu kaybetmeniz veya telefon numaranızı değiştirmeniz durumunda hesabınıza erişmenize yardımcı olur.

İşlemleri tamamladıktan sonra hesabınıza giriş yapmak için mobil doğrulama kodunu kullanabilirsiniz. Mobil doğrulama ülkemizdeki tüm operatörler tarafından desteklenmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan