Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter profil gizleme kimi kullanıcılar için ilk özelliklerin başında geliyor çünkü Twitter hesabını gizlediğiniz taktirde artık sizi takip etmeyen kişiler profilinizde paylaşmış olduğunuz tweetlere ulaşamıyor ve ne görebiliyor, ne beğene biliyor nede paylaşabiliyorlar. Hal bu şekilde olunca kullanıcılar Twitter hesap gizleme nasıl yapılır sorusunu araştırmaya başlıyorlar. Bu yazımızda’da sizlere bu konu hakkında işlemlerin nasıl yapıldığını aşama aşama göstereceğiz ve sonunda hesabınızı gizleyerek Twitter ana sayfasında gözükmeyeceksiniz. (Sadece takipçileriniz görebilecek, keşfete vb. düşmez.)

Twitter Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter hesap gizleme işlemi ile birlikte profilini koruma altına almak isteyen kullanıcılar bunun için şu adımları takip etmeleri yeterli olacaktır. Bu adımlar sonrasında artık profilinizde yer alan Tweetler arkadaşınız olmayanlara gözükmez, ancak profil resminiz ve açıklama kısmı herkese açık bir şekilde gözükmeye devam eder.

Twitter Bilgisayar Üzerinden Hesap Gizleme

Twitter hesabını bilgisayar üzerinden gizlemek isteyen kullanıcılar şu adımları takip etmeleri gerekmektedir;

 • İlk olarak hesabımıza giriş yapıyoruz,
 • Daha sonra sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafımıza tıklayarak burada yer alan “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına giriş yapıyoruz.
 • Daha sonra karşımıza gelen pencere üzerinden “Tweet gizliliği” diye bir alan karşımıza çıkacaktır, bu alana geliyoruz.
 •  

twitter hesap gizleme

 • Bu alan yanında yer alan “Tweetlerimi korumaya al” seçeneğine tik atarak kaydediyoruz ve karşımıza gelen pencereden şifremizi girerek bu işlemi onaylıyoruz.
 • Bu sayede artık Tweetleriniz korumalı seçeneğine geçerek profil gizleme işlemini tamamlıyoruz.

Twitter Telefon Üzerinden Hesap Gizleme

Twitter hesabını android veya ios telefonundan gizlemek isteyen kullanıcılar için ise benzer işlemleri şu adımları takip ederek yapabilirler;

 • İlk olarak yine telefonumuz üzerinden Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Daha sonra sol alanda bulunan profil fotoğrafımıza tıklıyoruz ve gelen pencere üzerinden “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne giriş yapıyoruz.

android twitter hesap gizleme

 • Bu bölüm üzerinden “Gizlilik ve Güvenlik” kısmına giriyoruz.
 • Bu kısmın en üstünde yer alan “Tweetlerini korumaya al” bölümündeki kapalı konum işareti açık şekile getiriyoruz.
 • İşlem bu sayede olmuş oluyor ve hesap gizleme işlemini tamamlıyoruz.

Twitter hesap gizleme işlemi sayesinde artık korumalı bir hesabımız oluyor ve takipçilerimiz dışında kimse bizim paylaştıklarımızı göremez hale geliyorlar. Bu konu hakkında kafanıza takılan sorular var ise bizlere aşağıdaki yorum kısmından bildirmeyi unutmayın. Hadi bakalım gizli tweetlemeler.

Yorum Yap
0 Yorum yapan