Twitter Hesabıma Gireni Nasıl Anlarım

Twitter Hesabıma Gireni Nasıl Anlarım


Kullanıcılarımızdan sıkça aldığımız sorulardan biride; “Twitter hesabıma biri girdiğini nasıl anlarım ? Hesabıma giren var mı ?” şeklinde geliyor. Diğer sosyal mecralarda bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatmıştık. Bugün Twitter hesabına giriş geçmişini kontrol ederek hesabınıza kimsenin girip girmediğiniz anlama yöntemlerini anlatacağız. Twitter hesabınıza birilerinin girdiğinden şüpheleniyorsanız bu noktada yapmanız gereken en güvenilir yöntem, sms onaylı girişleri açmaktır. Sms onaylı sistem ile hesabınıza her giriş yapmak istediğinizde telefonunuza onay kodu gelecektir ve bu kodu girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Şimdilik asıl konumuza dönelim. Hesabınıza birinin girip girmediğini anlamak için twitter tarafından sunulan “Twitter giriş geçmişi” sayfasını kullanacağız.

Twitter hesabınıza giriş yapın .

Ayarlar / Twitter verilerin sayfasına giriş yapın.

Hesap giriş geçmişinize detaylı olarak bu sayfada ulaşabilirsiniz. Giriş geçmişinizde nereden hesabınıza giriş yaptığınız , tarih saaat ve ip konumu bilgilerine erişebilirsiniz.

Giriş yapma geçmişi: Twitter hesabınıza ne zaman ve nerede giriş yapmış olduğunuz hakkında bilgiler. Tanımadığınız ya da şüpheli görünen bir uygulamadan giriş yapma etkinliği görürseniz bu uygulamanın Twitter hesabınıza erişimini iptal etmek için ayarlarınızdan Uygulamalar sekmesine gidebilirsiniz. Gösterilen IP konumu Twitter’a erişim için kullandığınız IP adresinin yaklaşık konumudur ve fiziksel konumunuzdan farklı olabilir.

Bazı durumlarda izin vermiş olduğunuz uygulamaların neden olduğu işlemler olabilir. Bunu kontrol etmek için uygulamalar sayfasında verdiğiniz izinleri kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın neden olduğu herhangi bir şüpheli etkinlikle karşılaşırsan, uygulamaya olan erişimi kaldırmak için Uygulamalar sekmesine git. Bazı durumlarda, IP konumu fiziksel konumundan farklı olabilir.

Hesabınızla alakalı sorularınızı Facebook sayfamızdan veya yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Hesap güvenliğinizi arttırmak için daha önceki yazılarımıza göz atabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan