Twitter “Giriş Geçmişi” Nasıl Kontrol Edilir

Twitter “Giriş Geçmişi” Nasıl Kontrol Edilir


Twitter, yakın zamanda “Twitter verilerin” özelliğini kullanıma sunmuştu. Verilerim özelliği ile twitter istatistiklerinizi , giriş bilgilerinizi ve özel bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Özelliğin en önemli yanı da giriş bilgilerinizi detaylı bir şekilde alabiliyor olmanızdır. Hesabınıza sizden başka birilerinin girip girmediğini bu özellik sayesinde kontrol edebilirsiniz.

Twitter verilerim ile neleri kullanabilirim ?

Twitter verileriniz ayarı aşağıdakiler dahil, Twitter hesap bilgilerinize ilişkin anlık bir görüntü sunar:

Hesap geçmişi: Ne zaman ve nerede oluşturulduğu ve Twitter’a verdiğiniz iletişim bilgileri gibi hesap geçmişinize ilişkin bilgiler.

Cihaz geçmişi: Twitter hesabınıza erişmek için kullanmış olduğunuz cihazlar hakkında bilgiler.

Giriş yapma geçmişi: Twitter hesabınıza ne zaman ve nerede giriş yapmış olduğunuz hakkında bilgiler. Tanımadığınız ya da şüpheli görünen bir uygulamadan giriş yapma etkinliği görürseniz bu uygulamanın Twitter hesabınıza erişimini iptal etmek için ayarlarınızdan Uygulamalar gidebilirsiniz. Gösterilen IP konumu Twitter’a erişim için kullandığınız IP adresinin yaklaşık konumudur ve fiziksel konumunuzdan farklı olabilir.

Diğer veriler: Twitter verileriniz ayarında, adres defterinizden içe aktarılan kişiler, tüm Tweet geçmişiniz, Twitter hesabınıza erişim izni verdiğiniz uygulamalar, sessize aldığınız Twitter hesapları ve engellediğiniz Twitter hesapları gibi hesabınız hakkında ek bilgilere de erişebilirsiniz.

Hesap verilerinize web’den hesabınıza giriş yaparak erişebilirsiniz:

  1. Twitter.com adresine giriş yapın.
  1. Sağ üst gezinti çubuğunda profil simgenize tıklayın.
  2. Açılır menüden Ayarlar öğesini seçin.
  3. Soldaki menüde Twitter verileriniz öğesine tıklayın.
  4. Şifrenizi girin ve Doğrula öğesine tıklayın.

Verilerinizi yukarıdaki gibi detaylı bir şekilde alabilirsiniz. Özellik hakkında sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan