Twitter Gece Mod Nasıl Açılır?

Twitter Gece Mod Nasıl Açılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Twitter anlık paylaşım uygulaması olarak metin, resim, video ve GIF paylaşımına olanak tanımaktadır. Twitter üzerinde yer alan pek çok özellik kullanılarak profil düzenlemesi yapılabilir. Uygulama içerisinde yer alan özelliklerden bir tanesi gece modu olup akşam saatlerinde uygulamanın gözü yormaması için koyu mavi bir renge dönmesini sağlar. Twitter gece modu nasıl açılır? sorusu için uygulanması gereken bir kaç adım bulunur.

Twitter Gece Modu Nedir?

Twitter uygulaması içerisinde yer alan bir özellik olarak gece modu kullanıcının dilediği şekilde kullanıma açık olan bir özelliktir. Kullanıcı dilerse sürekli olarak, dilerse gece 22:00 itibari ile sabah 06:00’a kadar gece modunda uygulamayı kullanabilmektedir. Gece modu Twitter uygulaması içerisinde yer alan ve uygulamanın gece kullanımında ışıksız ortamda göz yormaması için arka planın koyu mavi bir tona dönüşmesine yardımcı olan bir özelliktir.

Twitter Gece Modu Nasıl Aktif Edilir?

Twitter uygulaması dahilinde gece modunu aktif edebilmek için kullanıcının uygulamanın sol üst köşesinde yer alan profil simgesine tıklaması gerekir. Sol kısımda meydana gelen özellikler menüsü üzerinde en alt kısımda yer alan gece modu sekmesine tıklanara modun hangi aralıklarda kullanılacağı konusunda ayarlama yapılabilir.

Twitter uygulaması dahilinde bu ayar otomatik şekilde seçilir ise gece 22:00’dan itibaren sabaha kadar gece modu açık kalır. Kullanıcının dilerse gece modunu sürekli olarak kullanabilme imkanı da bulunmaktadır.

Twitter Gece Modu Nasıl Kapatılır?

Twitter uygulamasını gece modu olmadan kullanmak isteyen kişiler için yine profil sekmesi üzerinden alt kısımdaki otomatik butonunun kapalıya getirilmesi yeterli olacaktır. Bu mod devre dışı bırakıldığı takdirde kullanıcının Twitter uygulamasını beyaz arka plan üzerinde kullanması sağlanır. Gece modu gece saatlerinde genellikle sessiz ve karanlık ortamlarda rahat bir şekilde kullanabilmek için getirilmiş olan bir özelliktir. Uygulama kapsamında bu özelliği tamamen devre dışı bırakmak ya da aktifleştirmek mümkün olur. Twitter dünyanın en fazla kullanılan uygulamalarından bir tanesi olarak kendisini sürekli olarak geliştirmektedir. Instagram hesabı gizliye alamıyorum / sorun konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan