Twitter Çevirmen Nasıl Olunur? – 2020

Twitter Çevirmen Nasıl Olunur? – 2020

Twitter’ın kuş gibi uçan arkadaşları merhabalar, twitter dünyaca popüler basit bir siteden oluşsa’da dünya liderleri buradan birbirlerine mesaj vermek için bile kullanılıyor o yüzden tüm dünyaya hitap eden bir sosyal medya ağı olduğu kesin. Peki bu sosyal medya ağında bazı kullanıcıların yanında dünya rozeti görmüş olabilirsiniz, ve bu ne anlama geldiğini anlamak için mause yani farenizi o rozetin üstüne götürdüğünüz oluyordur ve üzerinde “çevirmen” yazar, peki bu çevirmen ne demektir ve twitter’da çevirmen nasıl olunur gibi soruların cevaplarını bu yazımızda sizlere ileteceğiz, haydi bakalım sende diline güveniyorsan çevirmen olma hakkını yakalayabilirsin.

Twitter Çevirmen Rozeti

Çevirmen rozeti twitter sitesinin bir dilden başka bir dile hizmet verebilmek için bu tür kullanıcılara ihtiyaç duymakta ve bu işi ücret ödemeden kullanıcılardan yardım alarak düzenliyor, bu yardımı yapan kişilerin profillerine’de çevirmen rozeti koymakta. Yani twitter dünya çapında hizmet veriyor dedik ya, bazı dillerde çeviriler oluyor ve bunları çevirmenler sayesinde en doğru şekilde bizlere sunuyorlar.

Twitter Çevirmen Rozeti

İşte sizlerde normal bir vatandaş olarak yukarıdaki rozete sahip olabilirsiniz ancak bu rozete sahip olabilmeniz için çevirmenlik görevini yerine getirmeniz gerekiyor, yoksa bu rozetin sizde çok durması mümkün değildir ve hemen kaldırabilirler.

Twitter Çevirmen Rozeti Alma

Eğer sizde dilinize güveniyor ve bu rozete sahip olarak verilecek görevleri yerine getirecekseniz yapmanız gereke için olarak rozet başvurusu doldurmak onun içinde şurada yer alan rozet sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor: “https://translate.twitter.com”

Bu adrese giriş yaptıktan sonra dilinizi seçerek kayıt olma ekranına ulaşıyorsunuz, daha sonra size diliniz hakkında birkaç soru soruluyor ve bunları kendinize göre cevaplamanız ön görülüyor.

İşlem sonrası onay için bu doldurduğunuz form twitter yetkilileri tarafından kontrol ediliyor ve eğer onaylanır ise size bilgilendirme yapılıyor. Onaylanmaz ise bilgilendirme işlemi yapılmamaktadır.

Ayrıca çevirmen olduğunuzda sizlere 1. levelden başlayarak 10. levele kadar sorular sormaktalar eğer bunları çok sık yanlış çevirirseniz bu görevden alıkoyulacağınızı unutmayın.

Twitter’da çevirmen rozeti alma konusunu öğrendiğimize göre gelin birde mavi tik nasıl alınır ona şuradan bakalım: Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?

Yorum Yap
0 Yorum yapan