Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Twitter canlı yayın dönemi hizmete girdi, dün gelen (14.12.2016) güncelleme ile birlikte artık twitter üzerinden aynı periscope’ta olduğu gibi canlı yayınlar yapılabilecek. Neredeyse tüm ünlü kişilerin yazıp çizdiği hatta büyük devlet erkanının da içinde bulunduğu twitter’a büyük bir özellik gelmiş oldu. Bu sayede isteyen kişi bir dokunuşla canlı yayına geçiş yapabilecek ve belkide onu yüzlerce kişi izleyecek. Gelin bu işlemin nasıl yapıldığına beraber bakalım;

Twitter Canlı Yayın Nasıl Yapılır 2020

Twitter’da artık uygulama üzerinden direk olarak canlı yayın yapılabileceğini duyurdu, bu güncellemeyi periscope’la birlikte destekledi. Twitter’da canlı yayın yapabilmek için öncelikle son güncellemeyi yüklemeniz gerekmekte. Güncelleme yaptıktan sonra uygulamamıza giriş yapıyoruz.

Tavsiye Bağlantı: Twitter Çevirmen Olma

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra tıpkı yazı yazar gibi sağ alttaki yuvarlak butona tıklıyoruz.
  • Daha sonra aşağıda’da görüldüğü üzere kamera iconuna tıklamamız gerekiyor.
  • Kamera iconuna tıkladıktan sonra karşımıza gelen seçeneklerden “live” yani canlı sekmesine tıklıyoruz.
  • Live seçeneğine tıkladıktan sonra bizi canlı yayını başlatacak olan ekran karşılamakta, buraya bir açıklama yani başlık veriyoruz ve “go live” canlı yayına başla butonuna tıklıyoruz.
  • Tıkladıktan sonra canlı yayınımız başlamış olacak.

Twitter Canlı Yayın Yorum ve Beğeni Yapma

Twitter’a gelen güncelleme ile birlikte canlı yayın özelliği geldi. Peki bu yayınlar sırasında yorum ve beğeni işlemi nasıl yapılır ondan bahsedelim;

Canlı yayına yorum yapmak için; yayındayken ekrana bir kere tıklamanız yeterli, daha sonra istediğiniz yorumu yazabilirsiniz.

Canlı yayına beğeni yapmak için ise; ekrana çift tıklamanız gerekiyor, böylelikle yayına heyecan katabilirsiniz. 🙂

Twitter Canlı Yayınımı Kimler Görebilir

Twitter üzerinden yaptığınız yayınları tüm twitter kullanıcıları (profiliniz açıksa) ve periscope ta bulunan kullanıcılar görebilme imkanına sahiptir.

Twitter Canlı Yayın Ne Kadar Veri Harcar

Twitter’da yapılan canlı yayınlar periscope’da olduğu gibi bir hayli veri yani internet harcamakta. Lakin siz yayıncı değil’de izleyici iseniz bu biraz daha az veri harcamanız demektir.

Twitter ile ilgili daha fazla bilgi veya nasıl olur yazılarına göz atmak isterseniz sitemizi dolaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan