Twitter 280 Karakter Yazamıyorum?

Twitter 280 Karakter Yazamıyorum?

Twitter’a geçtiğimiz günlerde haberini verdiğimiz Twitter Karakter Sınırı Artık 140 Değil 280! haberi bugün tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale geldi ve gün boyunca karakter ile alakalı binlerce tweet paylaşıldı. Twitter’ın böyle bir adımından sonra gündem’de bir an 280 karakter tweet atma olayı ilk sıraya çıktı ve insanlar #280karakter hashtag’ini kullanarak mizahi paylaşımlar yaptı. O paylaşımlardan bir kaçını göstermek gerekirse şu şekildeydi;

Bu güzel Tweetlerden yüzlerce olduğundan bir kaçını sizlere göstermek istedik, şimdi gelelim asıl konumuza. Siz 280 karakter geldiği halde 280 karakter tweet atamıyor musunuz? Hiç dert etmeyin çünkü bu yazımızda sizin sorununuzu çözeceğiz ve 280 karakter yazıp gönderebileceksiniz, nasıl mı inceleyin.

Twitter 280 karakter güncellemesinin ardıkdan sizin hesabınız’da 140 karakter tweet özelliğimi kalmış durumda, nasıl 280 karaktere geçeceğinizi bilmiyor musunuz? Aslında işlem oldukça basit bu sizin telefonunuzun veya internet tarayıcınızın önbellekleme sorunundan kaynaklanmaktadır.

Twitter uygulaması kullanıyor iseniz uygulamanın son sürümünü indirdikten sonra 280 karakter tweet yollayabilirsiniz, ancak Twitter’ı internet tarayıcınızdan açıyorsanız bunun için tarayıcı ayarlarına girerek önbelleği temizlemeniz gerekmektedir. Önbellek temizlemesi sonrası artık 140 karakter değil 280 karakter tweet gönderimi yapabilirsiniz.

Twitter’da 280 karakter tweet atabilmeniz için yukarıdaki söylemiş olduğumuz işlemleri yerine getirmelisiniz aksi taktirde sizin 140 karakter tweet özelliğinizin yerine 280 karakter tweet gelmeyecektir. Son güncellemenizi yaparak önbellek temizlediğiniz taktirde sizlerde bu özelliğe kavuşabilir ve doya doya tweet atabilirsiniz.

Twitter 280 karakter tweet hakkında soruları kafamızdan çıkardığımıza göre şimdi farklı bir yazımız olan Twitter Cinsiyet Değiştirme makalemizi inceleye4rek cinsiyetimizi nasıl değiştirebileceğimizi öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan