Tweet Sabitleme Nasıl Yapılır

Tweet Sabitleme Nasıl Yapılır


Twitter’da önemli gönderilerinizi veya profilinizde daha fazla kişiye erişmesini istediğiniz gönderileri sayfanızda sabitleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.  Birçok sitede , forumda veya diğer sosyal medya sitelerinde gördüğümüz bu işlemin Twitter’da nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Birçok Twitter kullanıcısının bilmediği bu özellik çok işe yaramaktadır. İşlemi yapmak oldukça kolaydır.

Öncelikle Twitter hesabınıza web’ten veya Mobil arayüzünden giriş yapın.

Gönderdiğiniz Tweet’lerden sabitlemek istediğiniz gönderinin hemen altında bulunan … (3 nokta) simgesine tıklayın (daha fazla)

Sabitleme işlemi için “Profil sayfana sabitle” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Sabitlediğiniz gönderileri iptal etmek için “Profil sayfandan ayır” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Farklı yazılarınızı sabitlemek için eski sabitlediğiniz gönderiyi ayırmanıza gerek yoktur. Yeni gönderinizi profil sayfanıza sabitleme seçeneğine girdiğiniz zaman diğer gönderiniz otomatik olarak iptal olacaktır. Ayrıca bu gönderilerinizin yanında “Sabitlenmiş Tweet ” şeklinde bir metin olacaktır ve gönderilerinizin en üstünde duracaktır. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi önemli konular ve gönderilerinize dikkat çekmenin en güzel yolu sabitleme özelliğidir. Özelliği bütün gönderilerinizde kullanabilirsiniz (Resim, video,vs.) Özellikle Akıllı telefonlarda sabitlenmiş gönderiler çok fazla dikkat çekmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan