Tüm iPhone Modellerde Donma Sorunu Çözümü

Tüm iPhone Modellerde Donma Sorunu Çözümü


iPhone telefonlarda karşılaşılan donma ve takılma sorunları için çözüm yöntemleri paylaşacağız. iPhone’larda herhangi bir sorun olduğunda bataryayı çıkaramadığımız için çok fazla müdahale alanımız kalmıyor.

Örneğin telefonunuz donduktan sonra , dokunmatik işlem görmüyorsa, cihazınızı kapatamazsınız ve hiçbir müdahaleniz kalmıyor. Genellikle birçok sorundan sonra cihazı yeniden başlatma sorunu çözmektedir.

Dokunmatik çalışmadığında telefonununuzu yeniden başlatmak için “Ses kısma + Home + Power” tuşlarına aynı anda basınız. Telefonunuzun ekranı kapanana kadar tuşlara basılı tutmaya devam edin.

Ekran kapandıktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır.

iPhone sıfırlama

Bazı durumlarda mobil cihazların işletim sistemleri de hasar görebilir. Bu gibi durumlarda genelde cihaz kullanılır ancak menüler arası geçişte ya da herhangi bir uygulama açıkken ısınma problemi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda bu telefonun yavaş çalışmasına ve arada kasma yapmasına neden olur. Eğer iPhone kasar ve herhangi bir işlem yapmazsa yukarıda anlattığımız resetleme tekniğini kullanın. Tekrar kullanıma başladığınızda yapacağınız ikinci işlem ise iPhone’u silmek olacak. Bu işlem iPhonu yeni almışsınız gibi tertemiz yapacak.

Bunun için iPhone’un ayar menüsüne girin. Daha sonra; Genel ->Sıfırla menüsünü açın. Burada karşınıza birden fazla seçenek çıkacak. Kısaca bunların ne işe yaradığına göz atalım.

Tüm ayarları sıfırla: Verilerinizin hiç biri silinmez, sadece daha önce yaptığını tüm ayarlar varsayılan ayarlara geri döner. Bu menüyü bilmediğiniz bir ayarı düzeltemediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ancak bu seçenek yazılımsal hiç bir resetleme yapmadığından iPhone’un kasma problemini düzeltmek için yeterli değildir.

Tüm içerikleri ve ayarları sil: İşte aradığımız seçenek burada. Bu seçeneği kullandığınız zaman iPhone tamamen temizlenecek ve ilk günkü gibi olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce tüm verilerinizi yedekleyin çünkü iPhone da rehber, mesajlar ve diğer tüm içerikler silinecektir.

Ağ ayarlarını sıfırla: Bu seçenek tüm ağ ayarlarını silecektir.

Klavye sözlüğünü sıfırla: iPhone klavye kullanırken normal kelimeler üzerine öneride bulunur. Ancak zamanla sizin kendinize özgü kelimelerinizi (panpa, kuri, canikom vb.) öğrenerek daha hızlı yazabilmeniz için öneri hafızasına ekler. Eğer klavye sözlüğünü sıfırlarsanız öneri kelimelerini unutacaktır.

Ana ekran yerleşimini sıfırla: Bu seçenek ana sayfa yerleşiminizi sıfırlar.

Yukardaki işlemler ile yazılım kaynaklı bütün donma ve takılma sorunlarını giderebilirsiniz. Bunlara rağmen cihazda hala sorunlar varsa, donanımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Cihazınızı servise vermeniz gerekecektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan