TTNET Anket Nedir

TTNET Anket Nedir


Merhaba Ozengen.com takipçileri. Son zamanlarda korsanlar , kullanıcıları tuzaklarına düşürmek için aynı formda birçok farklı yöntemler denemektedir. Daha önce Chrome memnuniyet anketi olarak çok sık karşılaşılan bu tuzak, son zamanlarda TTNET memnuniyet anketi olarak karşımıza çıkıyor.

TTNET Anket Kesinlikle bir dolandırıcılık yöntemidir, çıkan uyarılara itibar etmeyiniz.

İnternette gezindiğiniz sırada, girilen sitelerden kaynaklı olarak arka planda açılan bu popup ekranda “Tebrikler! Kullanıcı memnuniyet araştırmamıza katılmak için özel olarak seçildiniz. Servisimiz hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin ve Teşekkür hediyesi olarak size iPhone 6S kazanma şansı verelim” yazan bir uyarı penceresi açılmaktadır. İlk etapta baktığımız zaman , logolar vs. firmaya ait olduğu için inandırıcı gibi görünen bu yöntem, kullanıcıların verilerini çalmak için kullanılan bir yöntemdir.

Anket devamında karşımıza neler çıkacağını ve nasıl bir dolandırıcılık yöntemi olduğu merak ettik ve ankete devam ettik. Ankette 3 adet soru bulunuyor.  Bu soruları cevaplandırıp devam ediyoruz.

Anket bitiminde iPhone 6S telefonu kazanmayı hak ettiniz şeklinde bir uyarı çıkıyor ve kişisel bilgilerinizi girmeniz gerektiğini belirten bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

 

Ücretsiz katılım adımını tamamlayıp devam ettiğimiz zaman telefonu teslim alabilmek için kredi kartı bilgilerimizi girmemiz talep ediliyor.

Bu sayfaya girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileri anında dolandırıcıların eline geçmektedir. Bazı farklı sitelerde banka hesaplarınız, Facebook hesap bilgileriniz, Twitter hesap bilgileriniz, mail şifreniz gibi birçok farklı uyarılar ile karşılaşabilirsiniz. Hatta arayüz olarak şifrenizi almak istedikleri siteye benzer siteler’e de yönlendirmekteler. Bu sayfalara giriş yapmak istediğiniz zaman hata ile karşılaşırsınız ve bilgilerinizi korsanlara kendi elinizle göndermiş olursunuz. Yöntemler sürekli olarak değişse de amaç aynı; Kişisel bilgilerinize erişmek! Bu ve buna benzer sistemlerden gelen dosyaları indirmeyiniz, linklere tıklamayınız.

Kişisel bilgi güvenliğinizi korumak için internette girdiğiniz sayfalara dikkat etmenizi öneririz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan