TP-Link Modem Firmware Güncellemesi Nasıl Yapılır

TP-Link Modem Firmware Güncellemesi Nasıl Yapılır


Tp-Link modemlerde firmware güncelleme işlemini yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Firmware güncellemeleri tüm cihazlarda olduğu gibi modemlerde de  birçok hataları gidermektedir. Modeminizde bulunan ve donanımsal olabileceğini düşündüğünüz birçok sorun firmware kaynaklı olabilir. Bu yüzden modemlerinizde bulunan her arızada hemen cihaz değiştirmektense , bu güncelleme işlemini de yapmanızı öneriyoruz.

Gerekli dosyaları indirmek için Tplink indirme merkezine girerek modem modelinize göre gerekli dosyaları indirmeniz gerekmektedir.

http://www.tp-link.com.tr/download-center.html

indirme merkezinde modem bilgilerinizi girdikten sonra “Firmware” seçeneğine tıklayarak versiyon listesini görebilirsiniz. Burada indirmek istediğiniz versiyonu seçerek indiriniz.

192.168.1.1 ip adresi ile arayüze giriş yaparak “Bakım( maintenance ) / Firmware” seçeneğine tıklıyoruz.

Firmware konumu seçeneğine indirdiğiniz “ras” isimli güncelleme dosyasını seçntikten sonra Upgrade seçeneğine tıklayarak güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

  • TP-LINK web sitesinden firmware indirdikten sonra, bir klasöre firmware dosyasını ayıklamak için WinZIP veya WinRAR benzeri bir yazılım kullanın;
  • Kablosuz bağlantı üzerinden firmware yükseltme yapmayın; Sistem buna izin vermeyecektir.
  • Güncelleme sırasında gücü kapatmayın veya yükseltme işlemi sırasında Ethernet kablosunu kesmeyiniz. İşlem yarıda kalırsa cihazı kullanılamaz duruma getirebilirsiniz.
  • Yedek olarak mevcut tüm ayarları not ve yükselttikten sonra bunları elle girin.
  • Internet Explorer (IE) yazılımını yükseltmek için tavsiye edilir. Chrome tarayıcılarda da işlemi yapabilirsiniz.

Güncelleme sırasında aldığınız hataları bize iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan