Tinypng ile Resimlerinizi Optimize Edin

Tinypng ile Resimlerinizi Optimize Edin


Website hız testleri yaparken sıkça karşımıza çıkan ve site hız performansını oldukça etkileyen resim boyutları hakkında, güzel bir siteyi sizlerle paylaşacağız. Sitenizin hız testini yaparken “Resimlerinizi optimize edin” uyarısını görürsünüz. Peki resimler nasıl optimize edilir? resimlerin boyutunu , herhangi bir program kullanmadan yapabilir miyiz. Tinypng online araçları sayesinde resimlerinizi online olarak kolayca optimize edebilirsiniz. Resimlerini optimize ederken görüntü kalitesinde herhangi bir düşüş olmayacaktır.

Sistemin nasıl çalıştığını küçük bir örnekle sizlere tanıtalım.

Website Resimleri nasıl optimize edilir ?

www.tinypng.com adresine giriş yapıyoruz.

Herhangi bir üyelik gerektirmeden açılan ekranda optimize edeceğimiz resimleri seçiyoruz. Bir kerede en fazla 20 adet resim seçebilirsiniz. Bu resimlerin boyutu en fazla 5 MB olabilir.

Görselde 40 KBlık bir dosyası seçerek yüklüyoruz. Bu boyutta bir dosyayı 12 KB’a kadar düşürmektedir. Ortalama oranı da görebilirsiniz. Örnekteki resim yüzde 69 oranında bir küçülme olmuştur.

Optimize ettiğimiz resimleri “Download all” seçeneği ile toplu olarak indirebilir veya download menüsü ile tek tek indirebilirsiniz. Bu online araç sayesinde hiçbir program kullanmadan oldukça pratik bir şekilde resimlerinizi düzenleyebilirsiniz. Sitenizdeki resimleri optimize etmeniz sitenizin hızını arttırma ve kullanıcı kota dostu site yapmak için oldukça önemlidir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan