Televizyon Mac Adresi Nasıl Öğrenilir

Televizyon Mac Adresi Nasıl Öğrenilir


LG ve Samsung televizyonlarda mac adresi nasıl öğrenilir resimli olarak sizlerle paylaşacağız. MAC adresi, (İngilizce Media Access Control, yani Ortam Erişim Yönetimi) bir bilgisayar ağında, bir cihazın ağ donanımını tanımaya yarar. Kablolu ve kablosuz bağlantı, internet bağlantılarında mac güvenliği kullanan kullanıcılar’ı için mac adresi bilgisi oldukça gereklidir. Modem arayüzlerinde bağlı cihazların mac adresleri ve ip bilgilerini almak oldukça kolaydır fakat bunun için modem arayüzüne giriş yapıp, network hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Tabiki her kullanıcı bilgisayar konusunda bu kadar bilgi sahibi olmayabilir. Bu durumda televizyonun menülerini kullanarak bu bilgileri alabiliriz.

Kablolu ve kablosuz bağlantı mac adresini öğrenmek için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz. Televizyon model ve yazılım versiyonlarına göre menülerde yer değişikliği olabilir fakat mantık olarak seçenekler aynıdır.

Televizyon mac adresi öğrenme

Televizyonunuzun kumandası üzerindeki Home/SMART tuşuna basarak Home menüye gidin ve menü üzerindeki Ayarlar ikonuna tıklayın. Ayarlar seçeneğinde gelişmiş seçeneğine tıklayarak gelişmiş ayarlar’a giriş yapın.

Soldaki sekmelerden “Genel Bu Tv Hakkında” seçeneklerini takip edin.

Tv hakkında menüsünde aşağıdaki seçeneklerde kablolu ve kablosuz mac bilgileriniz listelenmektedir.

MAC Address ( Wired) : Kablolu bağlantı adresi

MAC Address ( Wi-fi) : Kablosuz bağlantı adresi

Bu menüden televizyon modeli, Seri numarası , yazılım sürümü gibi bilgileride kontrol edebilirsiniz.

İnternet bağlantısı kurabildiğiniz tüm televizyonlarda bu adımları takip ederek adress bilgilerini alabilirsiniz. Televizyon internet bağlantısı nasıl yapılır ve buna benzer sorularınız için sitemizde arama yaparak ilgili resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan