Telegram Gruba Katılma Nasıl Yapılır?

Telegram Gruba Katılma Nasıl Yapılır?

Telegram, mesajlaşma adımında yenilikleri ile adım adım rakiplerinden daha çok büyümeye devam ediyor. Telegram özelliklerinden bir tanesi olan gruplar sayesinde kullanıcılar telefon numaralarını vermeden de farklı gruplara ulaşabiliyorlar. Peki Telegram gruba katılma işlemi nasıl yapılır, Telegram grupları nasıl bulunur öğrenmek isteyenlere adım adım bu konuda rehber kılavuzu aşağıda bulabilirsiniz.

Telegram Grupları Nasıl Bulunur?

Telegram grup bulma işlemi aslında oldukça basittir. Telegram grupları genelde kategorilerine göre isimlendirilmektedir. Örneğin Haber kategorisinde bir grup arıyorsanız bunun için arama kısmına anahtar kelime olarak haber yazarak çıkan kanalları görebilirisiniz.

Telegram grupları bulma işlemi için diğer bir yöntem ise internet siteleri olmakta. İnternette gruplara özel olarak siteler yer almakta. Sizlerde Google yardımıyla kolaylıkla güncel gruplara ulaşabilirsiniz. Benze grup başlıkları şu şekildedir;

  • Telegram Haber Grupları
  • Telegram Dizi Grupları
  • Telegram Spor Grupları
  • Telegram +18 Grupları
  • Telegram Oyun Grupları
  • Telegram Müzik Grupları
  • Telegram Ders Grupları

Telegram Gruba Katılma Yöntemleri

Telegram gruplarına giriş yapmak isteyen kullanıcılar için birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Telegram Arama ile Gruba Katılma

Telegram gruplara katılma işlemi olarak uygulama içerisinde yer alan Arama kısmı diyebiliriz. Buradan bulduğunuz Telegram grubunun adını yazarak ilgili gruba gidin. Daha sonra çıkan mesaj alanının en altında yer alan Katıl seçeneğine tıklayarak gruba giriş yapabilirsiniz.

Telegram Grup Davet Linki ile Gruba Katılma

telegram grup linki

Telegram gruba katılma yöntemi olarak ikinci bir seçenek ise Telegram grup davet linki oluyor. Eğer herhangi bir internet ortamından ya da bir arkadaşınızdan Telegram grup linki almış iseniz linke tıkladıktan sonra sizi o grubun mesaj sayfasına yönlendirecektir. Yönlendirme sonrasında ise yine aynı şekilde Katıl butonuna tıklayarak görüşmeye başlayabilirsiniz.

Popüler Telegram Grupları

Telegram’ın popüler grupları arasında yer alan bazı kanalları sizler için aşağıda listeledik. Buradan tıklama işlemi sayesinde Telegram uygulamasına yönlenerek grup katılma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki kanallar ile alakalı hiçbir bağımız bulunmamaktadır. Sadece örnek amaçlı sunulmuştur. Eğer sizlerin de yararlı olabileceğini düşündüğünüz Telegram grupları varsa bizlere aşağıda bulunan yorum kısmından iletebilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir! Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Yorum Yap
0 Yorum yapan