Telefon’da Kamera Ters Sorunu Çözümü

Telefon’da Kamera Ters Sorunu Çözümü


Cep telefonu kameralarında resim çekerken persfektif’ten kaynaklı olarak görüntünüz ters çıkıyor olabilir. Özellikle selfie meraklıları için bu durum sorun olabilir. Kameranızın görüntüsünü düzeltmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Genellikle uygulamalar üzerinde bu tarz ayarlar mevcut fakat küçük bir uygulama ile bu orunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Bazı android telefonlarda Kamera ayarlarına giriş yaparak “Ters çevir” veya “reverse”  seçeneğini kapatabilirsiniz.

Fotoğraf çekim uygulamalarında’da ayarlar’a giriş yaptığınız zaman reverse seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçeneği kapalı duruma getirin ve tekrar deneyin.

İnstagram’da bu sorunu gidermek için , seçenekler bölümünden gelişmiş özelliklere girin; instagram gelişmiş kamerasını kullan seçeneğinin yanındaki tik işaretini kaldırın sorun çözülecektir.

Uygulamalarda ters görüntüyü kapatmak için “settings / save as preview” seçeneğini on duruma getirmeniz gerekiyor. Özellikle retrica gibi programlarda bu işlem ile sorunu giderebilirsiniz. Diğer uygulamalar için;

Ucam Best Youcam uygulamasını indirmek için Tıklayın
Fotoğraf çekimi moduna geçin
-Sol üstteki ayarlar simgesine basın
Fotoğraf ayarlarına gelin
-Gelen diyalog penceresinin solundaki ayarlar simgesine basın.
-Camera settings açıldıktan sonra Other Settings’e girin
-Ardından Orientation Correction seçin
-Şimdi ekran görüntüsü düzelene kadar No’ya basın, görüntü düzelince Yes’e basın.
-Gelen diyalog penceresindeki doğru olan preview görüntüsünü seçin.

İşlemlerden sonra sorun düzelmiş olacaktır. Eğer sorun devam ediyorsa fotoğraf çekerken kullandığınız uygulamanın adını ve telefonuzun marka modelini yorum olarak bizlere iletirseniz alternatif yöntemler önerebiliriz. Piyasada bulunan bütün android telefonlarda yukardaki seçenekler ile sorun çözülmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan