Telefonda “13 Virüs Algılandı” Nedir Nasıl Temizlenir

Telefonda “13 Virüs Algılandı” Nedir Nasıl Temizlenir


Son zamanlarda internet’te telefonlar için özel bir virüs yayılmakta. Facebook , Twitter , İnstagram gibi platformlar üzerinde dikkat çekici video ve linkler paylaşarak girdiğiniz sayfada “13 Virüs algılandı. Birkaç dakika içinde bu sorun çözülmezse virüs SIM kartınıza hasar verebilir ve tüm kişilerinizi silebilir” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu ekran oldukça başarılı bir şekilde dizayn edilmiştir. Ekrana girdiğiniz anda virüs uyarıları ile karşılaşarak cihazınız aralıksız titremeye başlar. Acemi kullanıcılar için oldukça tedirgin edici bir sorun olduğunu söyleyebiliriz.

Açılan sayfa tamamen sahte bir sayfadır ve telefona virüs bulaştı uyarısı ile cihaza zararlı yazılım yüklemeyi amaçlamaktadır. Sayfadaki linklere kesinlikle tıklamayınız ve sayfa üzerinden herhangi bir uygulama yüklemeyiniz.

Virüs örnek görselinde göreceğiniz gibi, 2 adımda virüsü silebileceğinizi vadediyor. Sayfanın en altında da “Virüsü silmek için tıkla” linkini görebilirsiniz.

1.Adım: VİRÜSÜ SİL düğmesine tıklayın ve açılan ücretsiz mobil güvenlik uygulamasını kurun!

2.Adım: Uygulamayı açın ve TÜM virüsleri temizleyin!

Tarayıcınız otomatik olarak systemwarning.systems gibi bir sayfaya yönlendirmektedir.

Eğer bu sahte linklere tıkladıysanız ,malesef virüsü kendi elinizle cihazınıza yüklemiş oluyorsunuz. Bu zararlı yazılımı 360Security yazılımı ile temizleyebilirsiniz.

Türkçe dil desteğinin sunulduğu uygulamanın tüm özellikleri ücretsizdir. Zararlı yazılımlardan, sistem açıklarından ve gizlilik risklerinden korumak üzere dizayn edilmiştir. Android ve iphone cihazlarda ücretsiz indirip, kullanabilirsiniz.

Uygulamanın başlıca özellikleri:

  • Antivirüs motoru
  • Gereksiz dosya temizleyici
  • Hafıza arttırıcı
  • Güç tasarrufu
  • Anti hırsızlık
  • Gizlilik koruma
  • Gerçek zamanlı koruma

 

360Security nedir ve nasıl kullanılır konusunda ilgili videoyu incelemenizi öneririz. Eğer tüm işlemleri yapmanıza rağmen telefonunuz eski performansına kavuşmuyorsa yedeklerinizi alarak fabrika ayarlarına dönmeniz gerekiyor. Konu hakkında yardım almak için arama bölümünü kullanarak gerekli dökümanlara ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan