Telefon İnternet Hızı Nasıl Test Edilir

Telefon İnternet Hızı Nasıl Test Edilir


Speedtest.net Android uygulaması ile internet hızınızı test edebilirsiniz. Speedtest bilgisayar’da internet bağlantımızı test etmek için kullandığımız bir servistir. Bu servis mobil bağlantınızı test edebileceğiniz başarılı bir android internet test uygulaması yayınladı. Bilgisayar’da yakalamaya çalıştığımız internet hızını artık mobil cihazlarımızda yakalamaya çalışıyoruz. Kullanıcıların 4.5G yayınlarının başlamasını beklediği bu günlerde, aradaki farklı görmek veya hangi servisin bağlantısının iyi olduğunu test edebilmesi için başarılı bir uygulama.

Uygulama oldukça kolay bir arayüze sahip ve en önemli özelliklerinden biri de tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra “Begin” seçeneğine tıklıyoruz ve testlerin tamamlanmasını bekliyoruz.

Test işlemi tamamladıktan sonra internet bağlantımızla alakalı 3 farklı bilgiye sahip oluyoruz.

Ping: Sunucu ile bağlantı sürenizi ms olarak görebileceğiniz bir değerdir. Ping değeriniz ne kadar az ise bağlantı kaliteniz o kadar yüksek olur.

Download: Hepinizin bildiği gibi Download hızı, internetinizin indirme hızını gösteren bir değerdir. İndirme hızınız ne kadar yüksek olursa bağlantınız o kadar hızlı olur.

Upload: Sunucuya internet’e bağlandığınız cihazlardan göndermiş olduğunuz verileri gösteren bir değerdir.

Uygulama özellikleri:

  • Bağlantı hızınızı gerçek zamanlı grafiklerle test edin,
  • Hızı doğrulama ve bağlantı sorunlarını giderme,
  • Önceki testleri takip etme ve ayrıntılı raporlama,
  • Sonuçları kolayca paylaşma.

Uygulama sayesinde bulunduğunuz noktada mobil bağlantı hızınızı test edebilirsiniz. Özellikle internet bağlantısı hangi servis için daha kalitelidir şeklinde birçok sorular almaktayız. Bu uygulama bu tarz sorularınız için size bilgi verecektir. Mobil bağlantı testi haricinde, Wifi ile yaptığınız bağlantılarda’da internet hızını test edebilirsiniz. Test’te doğru değerleri alabilmek için , programı çalıştırdığınız esnada internet bağlantınızı kullanmamanızı öneririz. Aksi taktirde test sonuçları doğru olmayabilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan