Telefon Bluetooth Kulaklık Nasıl Ayarlanır

Telefon Bluetooth Kulaklık Nasıl Ayarlanır


Bildiğiniz gibi telefonun gün içinde çok sık kullanılması sağlık açısından baş ağrısı, görme ve işitmeye etkileri gibi yan etkiler ortaya çıkarmaktadır. Telefonun yaydığı zararlı radyasyonlardan en az etkilenmek için, telefonu çok aktif kullanan kullanıcılar için ,Bluetooth kulaklık önerilmektedir. Peki Bluetooth kulaklık ayarları nasıl yapılır ? kulaklık telefona nasıl tanıtılır ? bu konuda resimli anlatım ile işlemleri adım adım nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağız. Bluetooth kulaklıklarda birçok farklı marka vardır fakat genel olarak hepsinin tanıtılma ve çalışma mantığı aynıdır.

Samsung, Lg , Htc, Huawei gibi tüm android işletim sitemine sahip telefonlarda aynı yöntemi kullanarak kulaklık tanımlarınızı yapabilirsiniz.

Kulaklık eşleştirme için, Bluetooth telefon ve Bluetooth kulaklık gibi iki cihaz arasında özel bir bağlantı kurulması gerekir. Bu sayede cihazı sizden başkası izinsiz kullanamayacaktır.

Nasıl yapılır ?

Eşleştirme sırasında kulaklık ve telefonunuz birbirine yakın mesafede olmalıdır.

Kulaklığı ilk açtığınız esnada eşleştirme modu açık olacaktır. Eğer kulaklığınızda mavi ışık yanmıyorsa, kulaklığın üzerindeki tuşlara basılı tutarak bu ışığın yanmasını sağlayın.

Telefonunuzda Bluetooth özelliğini etkinleştirin ve çevrenizdeki cihazları arayın. Bulunan cihazlar arasında kulaklığınızı seçerek eşleştirme işlemine başlayın.

Mobil telefonunuzun Bluetooth menüsüne gidin ve Bluetooth cihazları listesinden kulaklık markanızı seçin. PIN kodu sorulduğu takdirde, şifre olarak “0000” (dört sıfır) girin. İşlemler tamamlandıktan sonra arama yaparak test edebilirsiniz. Kulaklığın bağlantısını kesmek için kulaklığınızı kapatın ve telefonunuzdaki Bluetooth özelliğini devre dışı bırakın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan