Teknoloji Meraklıları İçin 8 Dizi Önerisi

Teknoloji Meraklıları İçin 8 Dizi Önerisi

Hayat sadece çalışmaktan ibaret değil. İş dışında ilgilendiğimiz hobilerimiz, sosyal aktivitelerimiz olduğu gibi dinlenmek için de kendimize mutlaka zaman ayırmalıyız. Siz de benim gibi dinlenme vakitlerinizde dizi izlemeyi seviyor, hatta tutkunu olduğunuz diziler için kendinize vakit bile yarattığınız oluyor ve bir de işin içinde teknoloji olması sizi heyecanlandırıyorsa şu an tam da olmanız gereken yerdesiniz!

Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle birlikte TV dizileri de teknolojiye ve bilim kurguya kayıtsız kalamamaya başladı. Polisiye, gerilim, komedi gibi birçok türün artık teknolojiyle harmanlanması bizi şaşırtmıyor. Ben de sizler için, takip ettiğim ve çevremden duyduğum teknoloji içerikli dizilerin bir listesini yaptım.

1. Black Mirror

Yayınlandığı günden itibaren fenomen haline gelen dizinin şu sıralar 5. sezonu bekleniyor. Dizinin bana göre en ilgi çekici yanı, yakın gelecek kurgusu yapıldığı için oldukça gerçekçi olması. Her bölüm farklı ve bir öncekinden bağımsız bir hikaye içerdiği için istediğiniz bölümden izlemeye başlayabilirsiniz.

Birkaç kelimeyle özet: Oldukça sarsıcı.

IMDb: https://imdb.to/2IqonWz

2. Westworld

Westworld adında bir parkta insana benzeyen robotlar yapılır ve bu robotlar insanların ziyaretine açıktır. Ziyaretçiler bu parkta robotları kontrol ederek eğlenirken bir zaman sonra bir şeyler ters gitmeye başlar. Robotlar artık bilinçlenmiştir ve işler geri dönülemez bir hal alır. Dizinin 3. sezonu merakla bekleniyor.

Birkaç kelimeyle özet: Anlayamadıkça daha fazla merak edersiniz.

IMDb: https://imdb.to/2Kx3h5t

3. Dark

Zaman yolculuğunu konu alan dizi birçok farklı karakter içeriyor ve sürükleyiciliği elden bırakmıyor. Stranger Things, Lost gibi bol bol gizem içeren dizilerden hoşlanıyorsanız Dark tam size göre olabilir. Şu sıralar dizinin 2. sezonu bekleniyor.

Birkaç kelimeyle özet: Almanlar yapmış yine yapacağını.

IMDb: https://imdb.to/2rQJ0jD

4. Mr. Robot

Çok iyi bir hacker olan Elliot bir yandan rakipleriyle savaşırken bir yandan kendi zihniyle mücadele ediyor. Siber güvenlik alanına özel bir ilginiz varsa ve psikolojik gerilim seviyorsanız Mr. Robot’u izlemeye bir an önce başlamalısınız. Sevdiğim bir dizi olunca başından kalkamam, bölümleri peş peşe izlerim diyenlerdenseniz size güzel bir haberim de var. Dizinin şu an kadar tam 3 sezonu yayında!

Birkaç kelimeyle özet: Rahatsızlık verir ama yine de bırakamazsınız, işte öyle bir şey.

IMDb: https://imdb.to/2IIx3XE

5. Person of Interest

Zengin bir iş adamı olan Mr. Finch, olası suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir ve bu projesinde eski bir CIA ajanından yardım alır. Teknoloji ve suç dünyasını bir araya getiren Person of Interest 5 sezon süren ve şu an devam etmeyen bir dizi.

Birkaç kelimeyle özet: İlk bölümlerinde sabrederseniz kazanacaksınız.

IMDb: https://imdb.to/2k50GVl

6. Silicon Valley

Bilgisayar programcısı olan, Silikon Vadisi’nde farklı fikirleri ile bir girişimcilik başlatan Richard ve dört arkadaşının teknoloji dünyasında inişli çıkışlı maceralarını konu alan bir dizi. Girişimcilik gibi bir hedefiniz varsa, biraz da güleyim ve eğlenceli vakit geçiriyorum diyorsanız bu dizi sizi oldukça tatmin edecek.

Birkaç kelimeyle özet: Varsın şirketler batsın çıksın, biz yeter ki gülelim.

IMDb: https://imdb.to/2wQgjcy

7. IT Crowd

Bir şirkette bilgi işlem departmanı çalışanlarının başından geçen komik hikayelerin anlatıldığı bir sitcom. Eski ama oldukça eğlenceli bu diziyi eğer komedi seviyorsanız mutlaka izleyin. İlk bölümünün üzerinden 10 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen hala birçok insanı güldürmeyi başaran bir dizi.

Birkaç kelimeyle özet: Sesli güldürür.

IMDb: https://imdb.to/2KuEzTp

8. Halt & Catch Fire

Teknoloji, bilgisayar dünyası ve internet tarihine ilgi duyanların kaçırmaması gereken bir dizi. Teknolojiye ilgisi olan her yaştan insana hitap ettiğini düşünüyorum. Teknoloji dünyasında deneyimliyseniz nostaljik tatlar bulup keyiflenecek, henüz yeniyseniz dijital devrimin nasıl başladığını ve bugünlere nasıl geldiğini izleyebileceksiniz.

Birkaç kelimeyle özet: Girişimcilik ruhunu kabartır.

IMDb: https://imdb.to/2k3DJBI

Sadece bir dizi deyip geçmemek gerekir. Bir dizi, gününüzün en güzel vakit geçirdiğiniz kısmı olabilir, sizi güldürebilir, düşündürebilir, merak duygunuzu tetikleyebilir ve en önemlisi size ilgilendiğiniz bir konu hakkında bilgi ve ilham verebilir. Şimdiden iyi seyirler!

Kariyer Rehberi bölümündeki diğer yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

25

Yorum Yap
0 Yorum yapan