Swarm’da Arkadaşlarımı Nereden Bulabilirim?

Swarm’da Arkadaşlarımı Nereden Bulabilirim?

Swarm, dünyaca kullanılan yer bildirimi yapılan ve aynı ortamda bulunan kişilerin tanışıp, iletişim kurmasını sağlayan bir uygulamadır. Swarm kullanan kişiler, bulundukları mekanlarda yer bildirimi yaparak, aynı ortamdaki kişiler ile bağlantı kurabilir ayrıca çevre mekanlarda bildirim yapanları görebilirler. Bu uygulama konum bildirimleri sayesinde çalışır ve buna göre belirlemeler yapar. Swarm’da yer bildirimi yapmanın bir diğer adı check-in olarak bilinir ve uygulama kullanıcıları check- in yaparak bulundukları yeri gösterirler. Swarm uygulamasını kullanan kişiler, istedikleri kişinin her an nerede olduğunu takip edebilir ve bulunduğu ortamı bir başka kişiye gösterebilir. Böylelikle hem yeni tanışmalar gerçekleşir hem de arkadaşların nerede olduğu öğrenilebilir. Swarm kullanıcılarının aklındaki bir soru da swarm’da arkadaşlarımı nereden bulabilirim? Sorusudur.

Swarm’da Arkadaşlar Nasıl Bulunur?

Swarm’da arkadaşlarını bulmak isteyen kişiler, arkadaşlarını bulmak için isim ve soyisim ile arama yapabilirler. Arkadaşlarının Swarm’da kayıtlı oldukları isimleri ve soyisimleri arama kısmına girilir ve arama yapılır. Bunun yanında başka bir ortak arkadaşın hesabından arama yapılarak istenilen kişi bulunabilir. Bunu yapmak için;

1) İlk başta uygulamaya giriş yapmak gerekir.

2) Uygulamada sağ üst köşede bulunan arkadaş ekle bölümüne isim ve soyisim girilir.

3) Girilen isim ve soyisim ile genel bir arama yapılır ve istenilen arkadaş bulunur.

Swarm’da Yer Bildirimi Nasıl Yapılır?

Swarm’da bulunduğu yeri, bildirmek isteyen kişiler yer bildirimi yapmak için uygulamaya giriş yaptıktan sonra uygulamanın ortasında bulunan harita kısmına girmeli ve bulunduğu mekânın ismini seçerek yer bildirimi yapabilirler. Bunun yanında bulundukları yerin dışında da istedikleri bir yerin bildirimini yapabilirler. Yapılacak olan yer bildirimi için istenilen mekân seçilebilir.

Swarm’da Yapılan Yer Bildirimi Silinir mi?

Yer bildirimi yapıldıktan sonra silinmek istendiğinde, kişi profiline girmeli ve profilinde yer bildirimi yaptığı mekânın üstüne tıklamalıdır. Ardından sağ üst köşede bulunan üç noktanın üstüne tıklayarak check-in sil seçeneğine basmalıdır. Silme seçeneği seçildikten sonra onay verme kısmı açılır ve silme işlemi onaylanır. Böylelikle yapılan yer bildirimi silinmiş ve profilden kalkmış olur.

Instagram Hikaye Üzerinden Satış Nasıl Yapılır? konusunu merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan