Swarm Profil Gizleme

Swarm Profil Gizleme

Merhaba swarm kullanıcısı genç arkadaşlar, swarm’ın bu denli kullanılıyor olması insanların birbirleriyle etileşim haline gelmesinden ötürüde oluyor diyebiliriz, bu durum güzel bir şey. Mesela yan masamdaki kızdan hoşlandım eğer swarm kullanarak orada olduğunu yer bildirimi yapmış ise bende onu kolaylıkla uygulama içerisinden görebilirim ve arkadaş olarak ekleyebilirim, bu böyle uzayıp gider…

Peki ya ben arkadaş olmasını istemiyorsam ne yapabilirim, profil gizlemesi yok mu diyenler için bugün gizlilik ayarlarını karıştıracağız, haydi bakalım…

Arkadaşlar öncelikle swarm’da tamamen profilinizi gizleme gibi bir durum şuanlık yok ancak check-in yani yer bildirimi yaptığız yerde sizi kimsenin görmesini istemiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit, öncelikle swarm profilinize giriş yapın, o alanda çıkan ayarlar çarkına tıklayın, gelen pencereden gizlilik ayarları sekmesine giriş yapın.

İşte olay burada, bu ayarları tek tek okuyarak isteğinize uygun ayarlayabilirsiniz, ama sizin yaptığınız check-in in gözükmesini istemiyorsanız yapmanız gereken işlem: Check-in bölümünde yer alan ilk seçenek yani “Halka açık olan, belli bir mekanda check-in yapmış kişiler listesinde beni de göster” seçeneğinin tikini kaldırırsanız işlem hallolacaktır.

İşlem sırası aşağıdaki görüntüde olduğu gibidir.

Swarm Profil Gizlemek

Ayrıca gizlilik ayarları bölümünde mesajlarınızı ve arkadaşlık isteklerinizi’de kısıtlayabilmenize imkan sağlamakta, bunun içinde ekranınızı aşağıya kaydırın ve gerekli ayarlarınızı düzenleyin.

Ayrıca benzer konumu Swarm Kullanıcı Engelleme yazımızı okuyarak’ta istemediğiniz kişilerin sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan