Swarm Fotoğrafları Gizleme

Swarm Fotoğrafları Gizleme

Merhaba swarmcılar nasılsınız, iyisinizdir inşallah. Kategorimizi sürekli büyütmeye devam ediyoruz fark ettiğiniz değil mi 🙂 Cevrik.com artık swarm uygulamasında’da üst sıralarda yer almaya başlıyor, bunlar sizin sayenizde hepinize çok teşekkür ederiz. Bugünde yine sizlerle bir swarm işleminden bahsedeceğiz, swarm’da yeni bir yer bildirimi göndermek istediğinizde isterseniz o yerde çekmiş olduğunuz yerdeki bir fotoğrafı ekleyebiliyorsunuz, ancak bazı kullanıcılar bu resmi paylaşırken ayar yapmayı unutuyorlar ve fotoğraf herkese açık olarak gidiyor. Ve sizi tanımayan herhangi bir kullanıcı profilinize giriş yaptığınızda arkadaş olmadığı halde bile o fotoğrafları görebiliyor. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcılar fotoğraflarım herkese gözükmesin diye araştırmalar yapıyor, bu konu hakkında sorunun çözümü ise bizde, işte yapmamız gereken işlem şu şekilde;

Swarm’da yer bildirimi yapmış olduğumda eklediğim resmi sadece arkadaş olan kişilerimin görmesini istiyorsanız şu işlemleri yapmanız gerekiyor. Öncelikle swarm hesabımıza giriş yaparak profil bölümünden fotoğraflar alanına giriş yapmamız gerekiyor. Fotoğraf alanına giriş yaptıktan sonra sadece arkadaşlarımıza gözükmesini istediğimiz fotoğrafa tıklıyoruz, fotoğraf karşımıza geliyor bu ekranın sağ alt köşesinde küçük bir soru işareti var ve onun yanında küçük bir buton, işte bu işlem bu küçücük alandan ayarlanıyor.

O alanda eğer “dünya işareti” var ise yani pembe renkte ise bu resim herkese açıktır demek anlamına geliyor. Eğer “arkadaşlık işareti” yani o alan turuncu ise de bu fotoğrafı sadece arkadaşlarınızın göreceği anlamına gelmektedir.

Swarm Fotoğraf Gizleme

Burada sizin yapmanız gereken tek şey o alanı turuncu halde yapmak (arkadaş simgesine çevirmek) ve işlem son buluyor, artık o resim sadece arkadaşlarınıza gözükür bir hal alacaktır, sizi tanımayan ve arkadaş olmayan birisi profilinize girse dahi o fotoğrafı göremeyecektir.

Swarm Profil Gizleme yazımızı da incelemeden gitmeyin. 🙂

Yorum Yap
0 Yorum yapan