Sony Xperia Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma


Sony Xperia Z2 , Z3, Z4 ve Z5 telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır ? resimli anlatımımızı takip ederek ekran görüntüsünü kolaylıkla alabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için, bütün telefonlarda olduğu gibi kısayol tuş kombinasyonu veya ekstra uygulamalar kullanılabilir. Diğer telefonlardan farklı olarak Sony telefonlarda 2 farklı yolla ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Aşağıdaki işlemleri güncel android sistemli tüm Sony Xperia telefonlarda kullanabilirsiniz.

1.YÖNTEM

Power + Ses kısma kısayol tuşuna basılı tutun.

Deklanşör sesi duyulduktan sonra durum çubuğunu aşağı doğru çekerek, ekran görüntüsünü kontrol edebilirsiniz. Çektiğiniz resimlere Albümler / Ekran görüntüsü klasöründen ulaşabilirsiniz.

2.YÖNTEM

Diğer yöntem’de oldukça kolay ve kullanışlı. Power butonuna bir kere basın ve açılan menüde “Ekran görüntüsü al” (Screen record)  seçeneğine tıklayın.

Belirlediğiniz her alanda ekran görüntüsü almak için 1. yöntem daha kullanışlıdır. Diğer yöntem tuşlarında arıza olan kullanıcılar için işe yarayabilir. Bunlar haricinde uygulamalar için Google Play Store‘u ziyaret edebilirsiniz. Tuş kombinasyonunu kullanabilmeniz için telefonunuzun en güncel android işletim sistemini kullanması gerekiyor. Aksi durumlarda sadece Power butonunu kullanarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Android 2.1 versiyonu altında telefonlarda ekran görüntüsü alma özelliği yoktur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan