Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat genel olarak kullanıcıların, platform içerisinde fotoğraf ve video çekip bunları düzenleyip ve üzerlerine not ekleyip, paylaşabileceği sosyal bir platformdur. Yalnız Snapchat’ta ki olay attığınız içeriklerin sitede (1-10)  saniye arası  durmasıdır. İstediğiniz bir iletiyi arkadaşınıza gönderebilir ve kaç sn görüntüleyebileceğini ayarlarsınız. Ardından iletiyi arkadaşınız gördükten sonra Snapchat anında siler ve arkadaşınıza o içeriği tekrar atana kadar, arkadaşınız içeriği görüntüleyemez. Peki hala Snapchat nedir? Snapchat nasıl kullanılır? gibi sorular ile kafanızı yoruyorsanız, hiç gereği yok bunların cevapları sadece bir adım uzağınızda. Yazıyı okumaya devam ederek, Snapchat hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Snapchat yukarıda da belirttiğimiz gibi, bir sosyal paylaşım platformudur. Çeşitli içerikleri paylaşabileceğiniz bir site olan Snapchat’ta videolarınızda ve fotoğraflarınızda çok ilginç değişiklikler yapıp tanıdıklarınızın ve arkadaşlarınızın dikkatlerini çekmeyi başarabilirsiniz.

Snapchat’ın nasıl kullanılacağına gelirsek, öncelikle anlatıma başlamadan önce, bu videonun size bir katkıda bulunacağına eminim. Bu video, Snapchat’ın resmi tanıtım videosudur. Ancak Snapchat yabancı yapım olduğu için videoda maalesef yabancı dil. Siz altyazı açarak izleyin daha yararlı olacaktır. Videoya YouTube sitesine tıklayarak, ulaşabilirsiniz. Snapchat’ın nasıl kullanılacağına gelirsek, Snapchat’ta öncelikle nasıl fotoğraf paylaşabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Snapchat Filtreleri

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Daha önce herhangi bir sosyal paylaşım platformu kullanmış olan, kullanıcıların rahatlıkla gerçekleştirebileceği bir işlem. Snapchat’te ki butona bir kere basarak fotoğraf çekip, düzenleyip, paylaşabilirsiniz. Video çekmek içinde, aynı işlemleri uygulamanız gerekmekte, ancak fotoğraf çekerkenki gibi butona bir kere basmıyoruz. Butona basılı tutuyoruz bu sayede video çekip, düzenleyip paylaşabiliriz. Şunu belirtmek isterim ki Snapchat’ta en az diğer sosyal paylaşım platformları kadar, kullanıcısına sahip ve kullanıcılarını memnun etmeyi başaran, bir sosyal paylaşım platformu olmuştur. Eğlencenin ve keyfin bir arada yaşandığı Snapchat’ta bir video sayesinde milyonlarca kişinin tanıdığı biri haline gelebilirsiniz.

Snapchat Serenay Sarıkaya

İşte sosyal platformlarım bir güzel yanı da, bu. Bunun dışında yine çeşitli komik, eğlenceli ve sıradışı içerikler hazırlayıp, paylaşarak, arkadaşlarınızla birlikte eğlencenin ve keyfin farkına, Snapchat’ta varabilirsiniz. Unutmayın ki Snapchat’ta diğer sosyal platformlar gibi, arkadaşlarınızla mesajlaşabileceğiniz bir sosyal platform.

Ayrıca 2017 için hazırlanan filtreleri kullanmak için Snapchat Yılbaşı Filtreleri Nasıl Kullanılır? başlığını inleyebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan