Snapchat Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Snapchat Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım


Snapchat, kullanıcıların yazılı metinler , resimler ve videolar gönderilmesini sağlayan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamayı farklı kılan özelliği, paylaşılan içeriğin belirlenen sürede görüntülendikten sonra sunucu ve cihazdan silinmesidir. Uygulama özellikle bayan kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. İOS ve Android işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Çoğunlukla İngiltere ve Amerika’da kullanılmasına rağmen, ülkemizde’de oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır.

Uygulamayı marketten indirdikten sonra üye olarak, adres defterinizdeki kişileri veya arama bölümünü kuullanarak arkadaş ekleyebilirsiniz. Şimdi uygulama kullanımı hakkında resimli anlatımımıza bakalım.

İkonlar ve anlamları

Snapchat Nasıl Kullanılır ?

Uygulamayı çalıştırdığınız zaman otomatik olarak kamera açılacaktır. Çekim butonuna bir kere basarsanız resim, basılı tutarsanız video çekimi yapabilirsiniz. Çekimi yaptıktan sonra yukardaki menüleri kullanarak resim üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilir ve metin yazabilirsiniz.

Metin simgesine tıklayarak video veya resminizin üstüne istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz.

Sol alt köşedeki menüde paylaşımınızın görüntüleneceği süreyi seçebilirsiniz.

Hikaye üzerindeki bütün düzenlemeleri yaptıktan sonra yayınla (mavi simge) butonuna basarak hikayenizi yayınlayabilirsiniz. Hikaye eklensin mi seçeneğine ekle diyerek içeriği yayınlayabilirsiniz. Ayarlar seçeneğinde herhangi bir sınırlama getirmediyseniz, sizi ekleyen tüm kullanıcılar paylaşımınızı görecektir.

Ekranı sola kaydırarak profilinizi görüntüleyebilirsiniz. Bu ekranda “Beni ekleyenler” “Arkadaş ekle” ve “Arkadaşlarım” seçenekleri ile sizi ekleyenleri görebilir veya dilediğiniz kişileri listenize ekleyebilirsiniz.

Arkadaş ekle menüsünü kullanarak arkadaşlarınızı, kullanıcı adına göre , adres defterinizi kullanarak veya diğer menüleri kullanarak ekleyebilirsiniz. Uygulama çalışma mantığını , takip etme gibi düşünebilirsiniz. Eklediğiniz kişinin paylaşımlarını direk görmeye başlayabilirsiniz.

Ekranınızı sağa kaydırarak,  Canlı ve Discover bölümlerini kullanarak , dünyanın farklı yerlerinden gönderilmiş olan video ve resimleride izleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızı görüntülü olarak arayabilir , onlara özel mesajlar gönderebilirsiniz. Uygulama hakkında merak edilen tüm bilgiler için yorum menüsünü kullanarak bize sorularınızı iletebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Yorum Yap
0 Yorum yapan