Slime Nasıl Yapılır? – Slime Malzemeleri Nelerdir?

Slime Nasıl Yapılır? – Slime Malzemeleri Nelerdir?

Stres, insanların hayatında çok büyük bir alan kaplayan sorunlardan biri haline gelmektedir. Günlük hayatımızda yaşadığımız stresler ilerde çok büyük sorunlara dönüşebilir. Yani bunun anlamı, çalışırken veya herhangi başka bir iş yaparken asla kendinizi fazla kasmamalısınız. Zorunlu kalmadıkça aralıksız çalışmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra, evde daha pratik yollarla kendi stresinizi atabilirsiniz.

Son zamanlarda ortaya çıkan ve özellikle de çocukların sevimlisi haline gelen slime, büyük bir hızla yayılmakta. Zaten internet aramalarına da bakıldığı zaman sıkça sorulan soruların arasında “Slime Nasıl Yapılır? – Slime Malzemeleri Nelerdir?” kendi yerini almaktadır. Eğlenceli ve bir o kadarda hoş kokuya sahip slime, kısa süre içerisinde tüm dünyada tanınmaya başladı. Elinize yapışmayan aynı zamanda da hemen dağılmayan slime, insanların hem de büyük oranda ilgisini çekmektedir.

Önerilen Makale: YouTuber Nasıl Olunur?

Bu oyuncağa çoğu kişi hazır yollardan ulaşsa da aslında yapımı çok zor değil. Sadece gerekli malzemeler bir araya getirildiği zaman kısa süre içerisinde kendi slime’nızı hazırlayabilirsiniz.

Slime Yapımında Kullanılan Malzemeler

Son zamanların vazgeçilmez eğlencelerinden biri haline gelen slime ucuz ve az malzemeyle ortaya çıkan bir şeydir. Bilinenin aksine bu eğlenceli bileşeni hazırlamak için çokta bilgi gerekmiyor. Slime Yapımına Kullanılan Malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

  • ½ su bardağı kadar tutkal
  • Yaklaşık olarak ½ su bardağı sıcak veya ılık su
  • İsteğe bağlı slime’ın renklenmesi için gıda boyası
  • 1 yemek kaşığı boraks, deterjan ya da sabun

Slime Nasıl Yapılır?

Evde kendi başınıza slime’ınızı hazırlamak için öncelikle hazırladığınız malzemeler arasından 1 yemek kaşığı boraksı sıcak suyun içine dökerek iyice karıştırmanız gereklidir. Boraks (deterjan) suyun içinde görülmeyecek kadar hallolana kadar karıştırmaya devam etmelisiniz. Karıştırmayı bitirdikten sonra bir kavanoza yarım su bardağı tutkal döküp sıcak suyla tekrardan karıştırmalısınız. İşlem bittiği zaman elinizde sulu yapışkan olacaktır.

Slime Nasıl Yapılır?

Eğer daha güzel görünümlü bir slime isterseniz tutkallı suyunuza gıda boyası veya sim de ekleyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun ardından hazırladığınız tutkalla boraks karışımını geniş bir kapta güzelce karıştırmanız gereklidir. 30 dakika sonra hazır olacak slime’nızın kıvamını katı bulduysanız biraz daha sıcak su, sıvı olduysa biraz daha boraks katarak tekrardan karıştırabilirsiniz.

Slime yapımı ile alakalı farklı fikirlere sahipseniz bizlere yorum kısmından bildirin ve ziyaretçilerimize fikirler verin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan