Skype Çalışmayı Durdurdu Çözümü

Skype Çalışmayı Durdurdu Çözümü


Skype yazılımında sıkça karşılaşılan “Skype çalışmayı durdurdu, windows sorun için çözüm arıyor” hatasını gidermek için sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bilgisayarınıza kurulam programlardan veya zararlı yazılımlardan kaynaklı olarak bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Aslında hatanın birçok sebebi olabilir fakat başlıca karşılaşılan sebepler bunlardır. Bu tarz durumlarda doğru çözüm uygulayabilmek için hatanın sebebini iyi anlamak gerekiyor. İlk etapta denemeniz gerekenler; hatayı almaya başladığınız andan itibaren kurduğunuz yazılımları kontrol etmek ve bu yazılımları bilgisayardan kaldırmaktır. Eğer yazılımlardan kaynaklı ise hatayı gidermiş olacaksınız. Hala sorun devam ediyorsa aşağıdaki aşamaları deneyebilirsiniz.

Flash player kaldırıp yeniden yükleyin.

İlk olarak Program Ekle/ Kaldır’a girerek Adobe Flash Player eklentisini kaldırın.

Kaldır butonuna bastıktan sonra aşamaları takip edebilirsiniz.

Kaldırma işlemini tamamladıktan sonra https://get.adobe.com/flashplayer/?fpchrome adresine girerek Flash player’ı yeniden yükleyin. Yüklemeden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak Skype yazılımını açarak test edebilirsiniz.

2. Yöntem

Başlat/ Çalıştır’a giriş yaparak aşağıdaki komutu yapıştırın.

eventvwr.msc /s

Açılan sayfada Yönetim Olayları seçeneğine tıklayarak hata detaylarını inceleyebilirsiniz. Bu alanda hatayla ilgili detaylı bilgiler almanız hatayı çözmek için yardımcı olabilir. Aldığınız hata’yı yorum olarak bizlere iletirseniz inceleyebiliriz.

3. Yöntem

Son olarak Program files/ Skype dizinine girerek  yada çalıştır’a %appdata%skype yazıp shared.xml dosyasını silin. Dosyayı silmeden önce skype tamamen durdurun. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Hatanın başlıca çözüm yöntemleri bu şekildedir. İşlemleri denemeden önce yazılımı kaldırıp , güncel sürümü indirip kurarak mutlaka tekrar deneyin. Sorun hala devam ediyorsa virüs taraması yapmanızı öneririz. Sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan