Sim kart kaydı yapılamadı çözüm

Sim kart kaydı yapılamadı çözüm


Sim kart kaydı yapılamadı, çok sık karşılaşılan bir sim kart okuma hatasıdır. Normalde iptal edilen bir sim kart kullandığınız zaman bu hata ile karşılaşırsınız fakat çalışan, aktif bir sim kart kullanırken de hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Günümüzde bu hatayla karşılaşmanızın birkaç sebebi vardır. Hata ile karşılaştınız zaman aşağıdaki adımları takip ederek, sorunu çözebilirsiniz.

Türkcell, Vodafone, Türk telekom, operatörlerinde si kart kaydı yapılamadı hataları için aşağıdaki adımları izleyin.

Sim kartınızı farklı telefonda deneyin

İlk yapılması gereken işlem sim kartı farklı bir telefonda test etmektir. Sorunun sim kart kaynaklı olup olmadığını anlamanın en kolay yolu budur. Eğer sim kartını farklı bir telefonda çalışıyorsa, mevcut telefonunuzun imei sorgulamasını yaparak, doğrulamanız gerekebilir.

Sim kartı temizleyin

Sim kart, sok sık çıkarılan ve kontrol edilen bir payça değildir. Dolayısıyla uzun süre cihazınızı takılı olan sim kart, zaman içinde tozlanma kaynaklı olarak okuma sorunları yaşayabilir. Sorunu gidermek için sim kartınızı çıkararak kuru bir bezle temizleyip tekrar deneyin.

Sim kart temizliği, bu hatada yaşanan birçok sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Telefon sim kart soket arızaları

Eğer çok sık sim kart değişikliği yapıyorsanız, zamanla, sim kart yuvanızda hasarlar oluşabilir. Bu durumda farklı sim kart takarak, telefonunuzun soketini test edebilirsiniz. Eğer taktığınız sim kartların hepsinde bu hatayı alıyorsanız, sim kartınızın soketi arızalıdır.

Sim kart soketinizi yüzeysel olarak temizleyebilirsiniz fakat temizleme ile sorun düzelmezse, teknik servis desteği almanız gerekebilir.

İmei kontrol

İmei kaydı yapılmamış telefonlarda sim kartınız çalışmaz. Edevlet’e girerek telefonunuzun İmei numarasını sorgulayın. Telefonunuz kayıtlı değilse, bu telefonda sim kartınızı kullanamazsınız.

IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

Operatör kaynaklı sorunlar

Nadiren de olsa operatörünüzden kaynaklanan bir sorunla uğraşıyor olabilirsiniz. Kullandığınız hat hakkında destek almak için operatörünüzü arayabilirsiniz.

Türkcell müşteri hizmetleri: 0(532) 532 00 00

Vodafone müşteri hizmetleri: 0 (542) 542 00 00′

Türk telekom müşteri hizmetleri: 444 1 444

Dileriz, sim kart kaydı yapılamadı hatasını gidermişsinizdir. Hata hakkında sizlerde çözümünüzü paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan