Samsung Ultra Güç Tasarrufu Modu Nedir

Samsung Ultra Güç Tasarrufu Modu Nedir


Samsung telefonlarda batarya tasarrufu amaçlı kullanıma sunulan, ultra tasarruf modu ve güç tasarruf modu nedir nasıl fayda sağlar ? sürekli tasarruf modunda kullanmak cihaza zarar verir mi ? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Güç tasarrufu ile cihazın bazı özelliklerini sınırlandırarak pil kullanımından tasarruf edebilirsiniz. Bu cihaza herhangi bir zarar vermez. Tasarruf , ultra güç tasarruf modu ve tasarruf modu olarak 2’ye ayrılır. Ana ekranda Uygulamalar → Ayarlar → Pil → Güç tasarrufu modu üzerine dokunun ve ardından tuşun üzerine dokunarak etkinleştirin. Kalan pil gücü önceden ayarlanmış seviyeye ulaştığında, güç tasarrufu modunu otomatik olarak etkinleştirmek için Güç tasarrufunu başlat üzerine dokunun ve ardından bir seçeneği seçin. Cihazın pil gücünü uzatmak için bu modu kullanın.

Ultra güç tasarrufu modunda, cihaz şunları yerine getirir:

• Ekrandaki renkleri gri tonlarda görüntüler.

• Mevcut uygulamaları sadece temel ve seçili uygulamalar ile sınırlandırır.

• Ekran kapandığında mobil veri bağlantısını devre dışı bırakır.

Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerini devre dışı bırakır. Ana ekranda Uygulamalar → Ayarlar → Pil → Ultra güç tasarrufu modu üzerine dokunun ve ardından tuşunun üzerine dokunarak etkinleştirin. Ultra güç tasarruf modunu devre dışı bırakmak için;

DAHA FAZLA → Ultra güç tasarruf devre dışı bırakın tuşunun üzerine dokunun.

Kalan kullanım süresi pil bitmeden önce kalan süreyi gösterir. Kalan kullanım süresi cihaz ayarlarınıza ve çalıştırma şartlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Kullanım alışkanlıklarına göre , cihazı tasarruf modunda kullanmak pil süresini oldukça uzatmaktadır. Eğer ekstra donanımları ve uygulamaları aktif olarak kullanmıyorsanız , bataryanızın süresini uzatmak için oldukça mantıklı bir işlemdir. Android telefonlar için Google Play’de yayınlanan , batarya sürenizi arttıran bütün uygulamaların yaptığı işlemde tam olarak budur. Bu sayede herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan tasarruf edebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan