Samsung Tablet Dokunmatik Arıza Çözümü

Samsung Tablet Dokunmatik Arıza Çözümü


Samsung tabletlerde yaşanan dokunmatik sorunu için aşağıdaki ayarı sizlerle sunmak istedik. Samsung tabletlerde özellikle Ativ Tav serisinde kullanıcılar dokunmatik ekran çalışmama veya sadece kalemle çalışma gibi sorunlarla karşılaşmakta. Bu tarz sorunların artmasından sonra Samsung tarafından konuyla alakalı bir destek sunuldu. Tablette sadece kalem kullanan kullanıcılar için sunulan bir özellik/ayar ekran dokunmatiğinde sorun gibi algılanabiliyor.

Sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle aşağıdaki işlemi yapınız.

Tablet SW Update yazılımı ile birlikte gelen Setting yazılımını kullanarak ayar yapmamız gerekiyor.

Setting yazılımına çift tıklayarak açın.

Giriş aygıtı seçeneğinden.

Dokunmatik ekran hassasiyeti seçeneğini ON konumuna getirmeniz gerekiyor.

Ayarı yaptıktan sonra dokunmatik ekran testini tekrar yapabilirsiniz. Samsung tabletlerde genellikle bu ayarı gerçekleştirdikten sonra sorun çözülmektedir. Sorun hala devam ediyorsa ekran ile ilgili donanımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Ayar’a rağmen sorun devam ederse ürünü servise göndermeniz gerekebilir.

Ayrıca tablet dokunmatik ekran sorunlarında Firmware güncellemesi yaparak da sorunu çözebilirsiniz.

Samsung support sayfasına girerek Tabletinizin modeline göre güncelleme dosyalarını indirebilirsiniz. Diğer tabletlere göre samsunglarda kies yazılımını kullanarak kolaylıkla güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Dokunmatik ekran sorunlarınız için tablet marka/modelini yorum olarak atarsanız alternatif çözümler üretebiliriz.

NOT: Ayarları ve güncelleme işlemlerini Usb mouse takarak yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan