Samsung “Güvenli Başlatma” Nedir

Samsung “Güvenli Başlatma” Nedir


Samsung telefonlarda karşılaştığınız güvenli başlatma, belirlediğiniz ekran kilidini girilmesini gerektirerek cihazınızı ve içindeki verileri daha fazla koruyabilmenizi sağlayan özelliktir. Telefonlarda karşılaştığınız birçok sorunu gidermek ve arızaları gidermek için oldukça faydalı bir özelliktir. Bu özellik sayesinde yazılımsal sorunları kolaylıkla giderebilirsiniz. Bilgisayarlarda’da gördüğümüz bu ekran , tıpkı bilgisayarda olduğu gibi android sistemlerdede sistemi kurtarma ve fabrika ayarlarına dönme gibi işlemleri yapmak için sizlere yardımcı olmaktadır.

Bu özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz;

Ayarlar > Kilit ekranı ve güvenlik > Güvenli başlatma > Cihaz açıldığında PIN iste(Ekran kilidi türüne göre değişmektedir) > Tamam > Mevcut ekran kilidi türünü giriş yapıp ileri butonuna seçmeniz yeterlidir. Güvenli modda açılan telefonda , ekranın hemen sağ tarafında güvenli mod yazısını görebilirsiniz.

Not : *Güvenli başlatma özelliğini etkinleştirmek için ekran kilidi türünüzü Pin, Şifre,Desen veya Parmak izi olarak belirlemeniz gerekmektedir. *Cihaz başlatılana kadar arama, mesaj veya bildirim almazsınız ve alarmlar çalmaz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan