Samsung Galaxy S5 ve S6 Format Nasıl Atılır

Samsung Galaxy S5 ve S6 Format Nasıl Atılır


Samsung galaxy S5 ve galaxy S6 telefonlarda format nasıl atılır ? resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Dokunmatik ekranınız çalışmıyorsa, bazı işlemler tepkisiz hale geldiyse veya yazılımsal yavaşlama sorunları gibi birçok sorunla karşılaştığınız zaman format atmak telefonunuzdaki sorunları çözebilir. Bu tarz durumlarda aşağıdaki işlemi yaparak telefonunuzu tekrar kullanılır hale getirebilirsiniz. Format atmadan önce telefonunuzdaki bilgileri kesinlikle yedeklemeniz gerekmektedir. İşlemden sonra telefonunuz fabrika ayarlarına dönecektir.

1. Öncelikle telefonunuzun kapalı durumda olduğundan emin olun.

2. Ses açma , home tuşu ve telefon açma tusuna aynı anda basılı tutarak telefonunuzu açın. Telefonunuz titreyene kadar açma tusuna basılı tutun. Titremeden sonra açma tusundan elinizi çekebilirsiniz.

3. Ses açma ve kısma tuşlarına basarak menüler arasında geçiş yapabilirsiniz. Açılan menüde “Wipe data/ factory reset” seçeneğine gelerek açma (power) tusuna basın.

4. “Yes — telete all user data” seçeneğini işaretleyerek işleme devam ediyoruz. Bu seçenek ile verilerimizin silineceğini onaylamış oluyoruz. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi işlemden sonra telefondaki bütün bilgiler silinecektir.

5. Yükleme işlemi bittikten sonra tekrar bu ekrana yönlendirilirseniz “reboot system now” seçeneğini işaretleyerek işlemi tamamlıyoruz.

İşlemlerden sonra hard reset – format işlemini bitirmiş oluyoruz. İşlemi samsung galaxy s5 ve s5 model telefonlarda ya da diğer Samsung marka telefonlarda yapabilirsiniz. Android yazılımı yüklü olan birçok telefonda format ata işlemi bu şekildedir. Format işlemi sırasında sorun yaşayan veya işlemler hakkında sorusu olan arkadaşlar yorum olarak sorularını iletirse tekrar yardımcı olabiliriz. Telefonlarınızdaki sorunlar dışında ekran şifresini unuttuğunuz zaman , desen kilidi şifreniz unuttuğunuz zaman’da telefonunuza format atarak kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan