Samsung Galaxy Note 4 – 5 Nasıl Hızlandırılır

Samsung Galaxy Note 4 – 5 Nasıl Hızlandırılır


Samsung Galaxy Note 4 ve Note 5 telefonlarda, birçok kullanıcı yavaşlık şikayeti iletiyor. Donanım olarak oldukça güçlü bir sisteme sahip olan Galaxy Note serisi, kullanıma bağlı olarak yavaşlık sorunları gösterebiliyor. Android cihazlarda genellikle hatalı kullanımdan kaynaklı olarak sistemsel yavaşlıklar ortaya çıkıyor. Bu tarz sorunları yazılımsal birkaç dokunuş yaparak çözebiliriz. Yazımızdaki maddeleri uygulayarak, telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

  • Telefonunuzda bulunan gereksiz uygulamaları kaldırın. Kaynağını bilmediğiniz uygulamaları kesinlikle yüklememenizi öneririz. Facebook uygulamasını kullanıyorsanız, uygulamayı kaldırıp Facebook’u webden ziyaret etmenizi öneririz. Kullanmadığınız uygulamaları devre dışı’da bırakabilirsiniz. “Ayarlar / Uygulama Yöneticisi / Hepsi” seçeniği takip ederek işlemi yapabilirsiniz.
  • Arka planda hazır olarak bekleyen sesli komut uygulaması S Voice devre dışı bırakarak cihazınızı hızlandırabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırıp “Ayarlar’a” giriş yapın ve “Voice wake-up” seçeneğini “Off” (kapalı) duruma getirin.
  • Ana ekranımızda bulunan gereksiz efektler telefonumuzu yavaşlatan etkenlerden biridir. “Ana Ekran Ayarların’dan” “Geçiş efektleri’ni” iptal etmenizi öneririz. Diğer benzer animasyonları devre dışı bırakmak için; Ayarlar/Siste/Cihaz hakkında /Yapın numarası seçeneğine 4-5 kere tıklayın ve geliştirici seçeneklerine giriş yapın, burada bulunan animasyonları tamamen kapatın.
  • Cihazın sürekli açık olması, bir süre sonra cihazınızın yavaşlamasına neden olmaktadır. Kullanıcıların en çok yaptığı hatalardan biride budur. Cihazınızı günde en az bir kere 4-5 dk.’da olsa kapatın. Yavaşlık sorunlarının önüne geçmek ve cihazın ömrünü uzatmak için bu işlem çok önemlidir.
  • Arka planda çalışan uygulamaları sürekli olarak kapatın. Bu uygulamaların açık olması cihazın yavaşlamasına neden olacaktır. Ayarlar / Uygulama Yöneticisi seçeneğine giriş yaparak ekranı sola kaydırın “Çalışan Uygulamalar’ı” buradan durdurabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen hala cihazım yavaş diyorsanız, kurmuş olduğunuz uygulamalar sisteme zarar vermiş olabilir. Bu noktada cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecektir.Fabrika ayarlarına dönmek için;

  1. Açma kapama (power) ve ses kısma tuşuna basılı tutarak cihazınızı açın.
  2. Karşınıza gelen menüde Ses açma ve kapama seçeneğini kullanarak Factory Reset/Wipe Data seçeneği üzerine gelin ve power tuşuna basın. Son olarak açılan ekrandan “Reboot System” seçeneğini işaretleyerek telefonunuzu yeniden başlatın.

Reset işlemini yaptıktan sonra cihazınızın hızını test edebilirsiniz. İşlemi yapmadan önce yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra cihazınızda gözle görülür bir fark olacağını umut ediyoruz.

Galaxy note hızlandırma Samsung Galaxy Note 4 yavaş Samsung Galaxy Note 5 yavaş 2015-11-20

Yorum Yap
0 Yorum yapan