Resimler Nasıl Metine Dönüştürülür

Resimler Nasıl Metine Dönüştürülür


Özellikle öğrenci ve öğretmenler tarafından çok sık sorulan bir soruya cevap vermeye çalışacağız. Pdf veya resimde bulunan yazılar nasıl metne dönüştürülür ? Bildiğiniz gibi resimleri veya pdf dosyalarının içinde bulunan metinleri kopyala , yapıştır yöntemi ile alamazsınız. Bu metinlerin kopyasını yazarak almanız oldukça zaman alan bir işlemdir. Bugün sizlere Fine Reader ile resimleri nasıl metne dönüştüreceğinizi anlatacağız.Piyasanın en çok tanınan, ödüllü OCR yazılımlarından ABBYY FineReader yeni sürümü ABBYY FineReader 12 ile etki alanı artırılmış ve geliştirilmiş özellikleriyle alanının en başarılı yazılımlarından olmayı sürdürüyor. ABBYY FineReader 12 belge işleme hızını %45 oranında hızlandırmış olarak karşımıza çıkıyor. Yazılım yardımı ile taranmış bir resmi metin haline dönüştürüp , düzenleyebilirsiniz. Türkçe dil desteği , el yazısı desteği , kullanışlı arayüzü ile kusursuz düzenlemeler yapabilirsiniz.

Fine reader 12 Electronic Publication (.ePub) ve FictionBook (.fb2) formatlarına dönüştürebiliyor. Bu formatlar e-kitap okuma cihazları, tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlarca destekleniyor. Pdf dönüştürme seçenekleri ile birçok özellik sunar.FineReader 12 Arapça, Vietnamca ve Türkmence‘nin (Latin alfabesi) de eklenmesiyle toplam 189 dilde belge tanıma imkanı sunuyor. Lisanssız yazılım ile 50 sayfa dökümanı ücretsiz olarak tarayabilirsiniz. Daha fazla kullanım için ücretli sürüme geçiş yapmanız gerekiyor.

Nasıl kullanılır ?

Yazılımın kullanımı oldukça kolay. Karşılama arayüzü ile dosyayı nerede tarayacağınızı seçebilirsiniz.

1. Örnek olarak “Arama yapabilen PDF’e tara” seçeneğini işaretliyor ve Pdf dosyamızı seçiyoruz.

2. Dönüştürmek istediğiniz metne sağ tıklayıp “Alan türünü değiştir – Metin” seçeneği ile işlemlere devam edebilirsiniz.

Programı indirerek daha detaylı inceleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak hemen indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1 uyumludur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan