PUBG Mobile 60 FPS nasıl oynanır

PUBG Mobile 60 FPS nasıl oynanır


Telefonlarda en çok oynanan oyunların başında gelen PUBG mobile’da FPS ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatacağız. Pubg oyuncuları, bilgisayardan çok mobilde oyunu oynamaktadır. Mobil internet kalitenize göre oyundaki FPS değerleriniz düşebilir veya yükselebilir. Bu durum oyunu daha verimli oynamanıza direk etki etmektedir. FPS değeriniz ne kadar düşük olursa, oyunda daha başarılı olabilirsiniz. Oyundan aldığımız keyfi arttıracak ve daha iyi oynamamızı sağlayacak olan 60 FPS ayarları nasıl yapılır?

PUBG FPS ayarları nasıl yapılır ?

Oyun kendi ayarlar menüsünden bize 60 fps aktif etme olanağını sunmuyor. Dolayısıyla ufacık bir program ile bu ayarı yapabiliriz. Uygulamanın adı GFX Tool. Bu linke tıklayarak uygulamayı telefonumuza indirelim.

İlk olarak en üst menüden (GP) olan sürümü seçin. Bu bizim normal Google Play’den indirdiğimiz PUBG Mobile versiyonudur. Resolution yani çözünürlük ayarını 720 yapmanızı öneririm. Bu kalite açısından çok bir şey değiştirmeyeceği gibi oyun içi kontrollerin ideal boyutlarda olmasını sağlayacak.

FPS ayarını da FPS olarak ayarlıyoruz.

En altta bulunan ACCEPT butonuna tıklayarak ayarlarımızı uygulayabiliriz. Kaydetmeden önce diğer ayarlara da göz atabilirsiniz. Örneğin Shadows (gölge) ve Anti-aliasing (kenar yumuşatma) ayarlarını kapatarak performansı daha da arttırabilirsiniz! Uygulama her güncelleme de yeni seçeneklerle geliyor. Örneğin kontrol ayarlarınızın gitmemesini ya da ufak bazı optimizasyon seçeneklerini işaretleyip gereksiz bazı efektleri kapatarak oyun deneyeminizi daha performanslı hale getirebilirsiniz. ACCEPT seçeneği ile ayarlarımızı kaydettikten sonra RUN GAME ile oyunu başlatabilirsiniz.

Yüksek FPS ile daha kaliteli bir oyun keyfi yaşayabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan