Projeksiyon Nasıl Çalıştırılır

Projeksiyon Nasıl Çalıştırılır


Projeksiyon nasıl takılır ve bilgisayardan görüntü nasıl aktarılır konusunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Çeşitli sunumlar yapmanız gerektiği zaman veya başka sebeplerden dolayı projeksiyon bağlantısı kurduğunuz zaman, aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Özellikle windows 7 bilgisayarlarda görüntü aktarımı oldukça basit bir işlemdir. Kısayol tuşlarını kullanarak veya basit bir ayar yaparak görüntüyü kolaylıkla aktarabilirsiniz.

Görüntüyü nasıl aktarırım ?

Bunun için birkaç yöntem var. En kolay yöntem laptop’unuzda ekran aktarımı yapmak için kısayol tuşunu kullanmaktır. FN tuşu ile birlikte F tuşlarında monitör simgesi olan tuşa basarsanız görüntüyü ayarlarla uğraşmadan aktarabilirsiniz. En kolay yöntem Budur. Örneğin: Ben acer Kullanıyorum FN+F6 Tuşu ile görüntü aktarımını kolaylıkla yapabiliyorum.Deneme yanılma yöntemiyle doğru tuşu bulabilirsiniz.

Kısayol tusu ile çözemezseniz aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Windows 2. Ekran Ayarları Nasıl Yapılır

Masaüstüne sağ tıklayın ve Ekran Çözünürlüğü bağlantısına tıklayın.Açılan pencerede Birden çok ekran açılır menüsünü açın ve altta açıkladığım seçeneklerden kendinize uygun olanı seçin.

İki ekranda da aynı görüntüyü gösterir.

Masaüstünüzü 2 ekrana genişletir. Yani bir monitörde arkadaşınız film seyrederken diğerinde internette gezinebilirsiniz.

  • Masaüstünü sadece 1 üzerinde göster
  • Masaüstünü sadece 2 üzerinde göster

İntel Ekran Kartlarında Nasıl Yapılır

Masaüstüne sağ tıklayıp seçenekler içindeki Grafik Özelliklerini tıklayın.

– Ekran kartı yazılımı açıldıktan sonra “Görüntü Aygıtları” sekmesini tıklayın.
– Çalışma Modu başlığı altındaki açılır pencereden “Genişletilmiş Masaüstü” seçeneğini tıklayın.
– Aygıtlarınızın konumuna göre Ekran Seçimi yapın.

– Sağ kısımda bulunan Konum penceresinden aygıtlarınızın konumunu değiştirebilirsiniz. Üstteki örneğe göre 2 no’lu aygıt sol tarafta 1 no’lu aygıt sağ tarafta olmalı.

Laptoplarda FN ve kısayol tuşlarını kullanamk en pratik çözümdür. Eğer kısayol tuşlarında sorun yaşıyorsanız. Laptop modelini yorum olarak atarsanız , kısayol tuşları konusunda yardımcı olabiliriz. Projeksiyon ayarları bu şekildedir. Sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan